Papildināta - Kritizē apmaksas shēmu un atlaižu saņemšanas sistēmu Rīgas autostāvvietās 

Kopš 1. jūlija Rīdzinieka kartes īpašniekiem pieejama 20% atlaide automašīnas novietošanai SIA Rīgas satiksmes (RS) apsaimniekotajās maksas autostāvvietās B, C un D zonās. Taču RS izstrādātais risinājums atlaides saņemšanai ir sarežģīts – ar vairākām autorizācijām un garu apmaksas procesu, uzskata mobilo pakalpijumu sniedzējs SIA Mobilly.

Zane Atlāce - Bistere, 27.7.2016
1/6

Enerģijas un veselības sveiciens – daudzi kilogrami iedzīvotāju parakstītu apelsīnu – kopā ar balsojumu trešdien tika iesniegts Rīgas mēram Nilam Ušakovam ar aicinājumu pārskatīt esošo RS atlaižu piešķiršanas kārtību

Foto: Evija Trifanova/LETA

Uzņēmuma izpilddirektors Ģirts Slaviņš norāda, ka RS izstrādātais risinājums kavē rīdziniekus ērti saņemt Rīgas domes piešķirtās atlaides auto novietošanai. Šobrīd tā paredz vairākas autorizācijas un jauna elektroniska konta – e-maciņa izveidi. Tādējādi klientiem ir nepieciešams paralēli uzturēt divus elektroniskus naudas kontus – Rīdzinieka kartes  maciņu un Mobilly kontu. Tāpat sarežģītās sistēmas dēļ būtiski paaugstinās iespēja kļūdīties, proti, klientam var nākties maksāt sodus un saskarties ar citām neērtībām par neapzināti pieļautām kļūdām.

Rūpējoties par iedzīvotāju ērtībām, Mobilly iesniedza priekšlikumus Rīgas satiksmei par daudz vienkāršāku risinājumu atlaides saņemšanai – automātisku atlaides piešķiršanu, tiklīdz klients reģistrējis savu Rīdzinieka karti portālā ridziniekakarte.lv.

Šādas ērtas sistēmas ieviešanai atbalstu pauduši teju 2000 iedzīvotāju – gan balsojot sociālajos tīklos, gan piedaloties Mobilly organizētajā Vitamīnu akcijā Rīgas centrā. Akcija bija iedzīvotāju iespēja nosūtīt sveicienu Rīgas domei veselīgāku lēmumu pieņemšanai.  Enerģijas un veselības sveiciens – daudzi kilogrami iedzīvotāju parakstītu apelsīnu –  kopā ar balsojumu trešdien tika iesniegts Rīgas mēram Nilam Ušakovam ar aicinājumu pārskatīt esošo RS atlaižu piešķiršanas kārtību.

«Mēs vairākkārt tikāmies ar Rīgas satiksmi un iesniedzām dažādus priekšlikumus, lai maksimāli atvieglotu atlaižu saņemšanu, taču rast klientiem draudzīgāku risinājumu Rīgas satiksmei tā arī neizdevās. Tāpēc lūdzām iedzīvotājus, lai viņi paši lemj, kā vēlas tikt pie atlaides. Teju divi tūkstoši nepilnas nedēļas laikā pauda savu viedokli par labu ērtākam risinājuma, tāpēc ceram, ka Rīgas domē šo rīdzinieku balsis tiks sadzirdētas,» uzsver Ģirts Slaviņš, SIA Mobilly izpilddirektors.

RS pārstāvis Viktors Zaķis uzsver, ka Rīgas satiksme ir vairākkārt tikusies ar Mobilly pārstāvjiem, kuras laikā tika izteikts gan piedāvājums pievienoties esošajai sistēmai, gan uzklausīti mutiski viedokļi par citiem risinājumiem, taču konkrētu piedāvājumu RS nav saņēmusi. Mobilly apgalvojums, ka klientiem ir jāuztur  2 konti, nav patiesība, jo piedāvātais risinājums paredz iespēju uzturēt tikai vienu kontu.

RS apliecina, ka visiem tirgus dalībniekiem tiek piedāvāti vienādi sadarbības nosacījumi, lai sniegtu atlaides Rīdzinieka kartes lietotājiem, piebilst V.Zaķis. Līdz 2016.gada 27.jūlijam Rīgas satiksme ir izsniegusi vairāk nekā 360 000 Rīdzinieka kartes, ar kurām tās klienti ikdienā saņem tiem paredzētās atlaides.

 

papildināta ar Rīgas satiksmes viedokli pēdējās divās rindkopās

 

Tevi varētu interesēt

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdē...

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no...

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme autostāvvietu apmaksas sistēma SMSRīga (smsriga.lv)...

Rīgas domei nekavējoties jānovērš tiesību pārkāpumus, kas radušies elektronisko...

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme lūgs pārtraukt ar...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Kad jūs gaidāt draugu, kolēģi vai pat pieņemšanu pie ārsta, kā jūs...

Speciālistu darba portāla cvmarket.lv veiktajā aptaujā uz jautājumu «Vai Jūs slēpjat no...

Personificējamais Wi-Fi ekrāns Displio piegādāts visiem Kickstarter kampaņas atbalstītājiem...

Latvijas audio tehnoloģiju start-up uzņēmums Sonarworks trešajā investīciju kārtā piesaistījis...

Nekustamo īpašumu apsaimniekošanas sistēmas Rention veidotāji uzsākuši sadarbību...

Konstatēta jauna Apple ierīču operētājsistēmu ievainojamība, kas līdzinās pagājušajā...

Mobilo telekomunikāciju operatora Bite jaunais īpašnieks - ASV investīciju kompānija Providence...

ASV telekomunikāciju operators Verizon Communications Inc. nolēmis iegādāties interneta portālu...

Tehnoloģiju kompānija Apple Inc zaudē savu viedpulksteņu tirgus daļu konkurentam Samsung Electronics,...

Coolpad pagaidām lielākajā Eiropas tirgū pieejamajā viedtālrunī Max draudzīgi sadzīvo pieklājīgi...