Papildināta - Naudas trūkuma dēļ Prima M atteikusies iesniegt ugunsgrēka seku novēršanas plānu

2017. gada 22. jūnijs plkst. 17:31
Autors: Zane Atlāce-Bistere
Dalies ar šo rakstu

Valsts vides dienests (VVD) uzdeva SIA Prima M līdz 22. jūnijam iesniegt rakstisku pasākumu plānu rīcībām videi radīto tiešo kaitējuma draudu novēršanai. SIA Prima M iesniedza vēstuli, kurā informēja, ka šādu plānu neiesniegs nepietiekamo finanšu resursu dēļ, kā arī tādēļ, informē VVD.

Turklāt uzņēmums aizvien vēl uzsver, ka teritorijā atradušies nevis atkritumi, bet izejvielas.

Uzņēmuma valdes locekle Lūcija Uzkliņģe aģentūrai LETA apstiprināja šādu informāciju. «Mēs esam finansiālās grūtībās, mūsu peļņas avots ir nodedzis,» viņa norādīja. Taujāta par teritorijas attīrīšanas izmaksām, Uzkliņģe sacīja, ka tās varētu sasniegt ap 500 000 eiro.

Jau vēstīts, ka VVD saņēmis inspektora ziņojumu par ugunsgrēka vietas apsekošanu, kurā norādīts, ka Jūrmalas nelegālajā atkritumu uzglabāšanas vietā daļēji sadegušajos atkritumos starp sadzīves atkritumiem konstatēti arī bīstamie atkritumi.

Tiesa, uzņēmums SIA Prima M, kura apsaimniekotajā teritorijā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, šādu iespējamību noliedz.

Ceturtdien Prima M bija jāiesniedz turpmākās rīcības plāns. «Ja viņš to šodien neizdara, tad to darīs Valsts vides dienests (VVD), piesaistot kompānijas, kurām ir pieredze un nepieciešamās atļaujas. Vide tiks sakopta līdz pašiem pamatiem, lai piesārņojumam nebūtu iespēja izplatīties tālāk, » raidījumam 900 sekundes šorīt atzina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, piebilstot, ka minētajā atkritumu izgāztuvē 60% atkritumu nav sadeguši.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām