FOTO: Akcijas dalībnieki Jūrmalas domes sēdē ierodas ar aizlīmētām mutēm un baloniem

2017. gada 20. jūlijs plkst. 14:24
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Jūrmalas domes sēdē aptuveni 10 cilvēki ar aizlīmētām mutēm un melniem baloniem piedalās partijas Progresīvie akcijā ar mērķi aktualizēt pašvaldības lomu Slokā notikušajā ugunsgrēkā nelegālās atkritumu izgāztuves lietā.

Kā ziņots partija Progresīvie bija pieteikusi Jūrmalas domē piketu ar mērķi aktualizēt jautājumu par Slokas ugunsgrēku un prasīt Jūrmalas domi izvērtēt savu atbildību nelegālā atkritumu glabātavas lietā. Pikets netika saskaņots, tāpēc partija aicināja iedzīvotājus piketa vietā apmeklēt šodienas domes sēdi, lai klausītos, vai un ko domnieki spriedīs par šo katastrofu un Jūrmalas domes atbildību šajā lietā.

Aģentūra LETA novēroja, ka domes sēdē ieradās aptuveni 10 cilvēki, kuri bija aizlīmējuši mutes ar baltu līmlenti un kuriem rokās bija melni baloni. Uz atsevišķu pārstāvju krekliem bija redzams uzraksts Progresīvie.

Cilvēkiem rokās bija plastmasas maisi ar atkritumiem un viņi pēc sēdes izdalīja informāciju par iepriekš pieteikto piketu ar jautājumu «Kā pikets saistībā ar Slokas ugunsgrēku traucē Jūrmalas domei?»

Jūrmalas dome sēdē par Slokā notikušo ugunsgrēku un domes atbildību tajā nerunāja.

Jau ziņots, ka Progresīvie norādīja, ka 18.jūnijā Slokā, nelegālā atkritumu uzglabātuvē, aizdegās 23 000 tonnas atkritumu, no kuriem daļa izkūpēja gaisā, piesārņojot vidi un tieši kaitējot vairāku cilvēku īpašumiem.

Šādas nelegālas atkritumu izgāztuves raksturīgas «trešās pasaules» valstīm, kur uzņēmēji un amatpersonas vieglas peļņas cerībā ļauj piedrazot savu zemi, pauž partija.

«Tagad valsts ir rezervējusi 700 000 eiro ugunsgrēka seku novēršanai. Neskatoties uz to, ka šī nacionāla mēroga katastrofa notika Jūrmalā, neesam dzirdējuši Jūrmalas domes politiķu un vadības viedokli par šo lietu, lai gan likums Par pašvaldībām nosaka, ka pašvaldība savā teritorijā atbild par atkritumu apsaimniekošanu, sanitāro situāciju un civilo aizsardzību," norāda Progresīvie.

Partija uzsvēra, ka Jūrmalas dome bija labi informēta par notiekošo šajā teritorijā - tur saimniekojošā SIA Prima M jau pagājušā gadu jūnijā interesējās, kur Jūrmalā tā var apsaimniekot atkritumus, kārtoja atkritumu apsaimniekošanas atļauju. 2016.gada augustā pēc pirmajām iedzīvotāju sūdzībām pašvaldības policists apsekoja teritoriju un sastādīja administratīvā pārkāpuma aktu par atkritumu uzkrāšanos, pieminot arī nepietiekamo ugunsdrošību. Tomēr Jūrmalas domes Administratīvā komisija septembrī šo aktu par pārkāpumu atcēla un lietvedību izbeidza, paļaujoties uz SIA Prima M juristu skaidrojumiem, ka tie neesot atkritumi.

«Vai tā bija absolūta nekompetence un nepiedodama lētticība, vai tomēr rīcība, kuras tiesiskumu vajadzētu izvērtēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB)? Kā Jūrmalas pilsēta rīkosies, lai šādas nelegālās kaudzes neuzkrātos citur tās teritorijā?,» jautā Progresīvie.

Jūrmalas dome aģentūrai LETA norādīja, ka pikets netika saskaņots, jo likums Par sapulcēm, gājieniem un piketiem nosaka, ka pieteikums piketam jāiesniedz ne agrāk kā četrus mēnešus un ne vēlāk kā desmit darbdienas pirms attiecīgā pasākuma norises. Pieteikums par piketa rīkošanu domē ticis iesniegts, neievērojot likumā noteikto termiņu.

Dalies ar šo rakstu