Pārtika

Papildināta – uzņēmumā LIDO lielas pārmaiņas; Ķirsons pamet valdi

Gunta Kursiša, 14.12.2012

Gunārs Ķirsons

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ēdināšanas un pārtikas ražošanas uzņēmumā Lido vērojamas ievērojamas pārmaiņas – uzņēmums no sabiedrības ar ierobežotu atbildību Firma Lido kļuvis par akciju sabiedrību Lido, turklāt uzņēmuma īpašnieks Gunārs Ķirsons pametis kompānijas valdes priekšsēdētāja amatu, liecina jaunākie Lursoft dati.

Turpmāk G. Ķirsons darbosies uzņēmuma padomes priekšsēdētāja amatā. Savukārt padomes priekšsēdētāja vietnieka amata pienākumus pilda Vladimirs Šestakovs, savukārt padomes locekles amatu ieņem Valērija Lieģe.

Kā jaunā Lido valdes priekšsēdētāja iecelta Rita Auziņa, valdē darbojas ar valdes locekļi Juris Roganovs, Baiba Sleže un Solvita Treilande. J. Roganovs un S. Treilande ir jaunpienācēji Lido valdē. Pēc Lursoft datiem, J. Roganovs ieņem valdes locekļa amatus vēl divos ar Ķirsona ģimeni saistītos uzņēmumos – SIA K.E.Projekti un SIA K.E. serviss. R. Auziņa un B. Sleža jau iepriekš darbojās uzņēmumā kā valdes locekles.

Pati kompānija komentārus pagaidām nesniedz.

Lido dibināts 1991. gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 9,924 milj. Ls.

DB jau rakstīja, ka investējot apmēram miljonu eiro, gada nogalē Lido plāno atvērt jaunu veikalu-bistro Rīgā, Purvciemā. Lido nākotnes plāni saistās arī ar ārvalstu tirgiem. G. Ķirsons iepriekš jau atklājis, ka 5-6 mēnešu laikā pie Lapēnrantas Somijā ir paredzēts atvērt restorānu. Lido plāni Somijā ir lieli, apliecināja G. Ķirsons, norādot, ka svarīgākais tirgu iekarošanā ir cena un kvalitāte. Kā uzņēmuma nākotnes paplašināšanās iespēju perspektīvās valstis G. Ķirsons minēja arī Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju. Darbība šajās valstīs varētu tikt realizēta gan franšīzes, gan investoru piesaistes virzienā. Franšīzes virzienā Lido sola strādāt daudz aktīvāk. Lido šobrīd ārvalstīs pieder restorāns Igaunijā, kas tika atvērts 2009. gadā. Rādītāji Igaunijā ir labi, izaugsme ir stabila 4-5% apmērā, iepriekš stāstīja Lido Finanšu daļas vadītāja Baiba Sleže.

Lido pērn apkalpojis ap sešiem miljoniem cilvēku un gadu noslēdzis ar 14% apgrozījuma pieaugumu salīdzinājumā ar 2010. gadu. 2011. gadā kompānija apgrozīja 18 miljonus Ls.

Jau ziņots, ka Lido vienojies ar DNB banku par jauniem kredīta atmaksas noteikumiem. Lido prezidents Gunārs Ķirsons arī uzsācis personiskās maksātnespējas izbeigšanas procesu. Šobrīd Lido parādsaistības sasniedz aptuveni 15 miljonus latu, no kā lielākā daļa ir parāds DNB bankai. Parādsaistības plānots segt astoņu gadu laikā.