Mazumtirdzniecība

Papildināts - Raimonds Gerkens: «Mans pircējs devās prom no Latvijas»

Kristīne Stepiņa, 05.10.2016

Foto: Agnese Gulbe/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Savulaik uzņēmumam Gerkens un partneri bija 47 veikali dažādās Latvijas pilsētās, šobrīd ir palikuši tikai trīs veikali,» laikrakstam Dienas Bizness atklāj Raimonds Gerkens, Gerkens un partneri īpašnieks.

«Veikali tika aizvērti, jo saruka apgrozījums, telpu uzturēšanas izmaksas pieauga, mans pircējs devās prom no Latvijas,» viņš stāsta.

«Tālāk sekoja pavisam pragmatiska rīcība, ja nav pircēju, nav vērts uzturēt arī veikalus. Uzskatu, ka tas bija pareizs solis no manas puses, jo zaudējumu apjoms strauji auga. Uzņēmējdarbības vide Latvijā joprojām atrodas dažādu birokrātisko normu žņaugos, kas bremzē jebkuru vēlmi sākt uzņēmējdarbību. Brīžiem valsts rīkojas neizskaidrojami muļķīgi. Piemēram, manam uzņēmumam bija veikals, kurš atradās Rīgas centrā, Elizabetes ielā Viss bija labi līdz brīdim, kad Valsts nekustamie īpašumi (VNI) nolēma paaugstināt nomas maksu. Ātri aprēķināju un sapratu, ka jaunā nomas maksa ir neadekvāti augsta. Ar manu biznesu to atpelnīt nebija iespējams. Lai neciestu zaudējumus, pieņēmu lēmumu šo veikalu slēgt. Pēc tam pāris gadu veikala telpas stāvēja tukšas,» stāsta R. Gerkens.

«Telpas gan Elizabetes ielā 57, gan arī Teātra ielā 9, kurās savulaik bija R. Gerkena veikali, ir iznomātas par augstāku nomas maksu, nekā tā bija Gerkens un partneriDienas Biznesu informēja valsts a/s Valsts Nekustamie īpašumi (VNĪ) nekustamo īpašumu darījumu eksperts Aleksejs Šveics.

Viņš stāsta, ka komerctelpas - īpaši Rīgas centrā un Vecrīgā - vienmēr tiek izsolītas publiskajā nomas tiesību izsolē. Pieprasījums pēc šādam telpām esot ļoti liels. «Pateicoties mārketinga pasākumiem, uz šāda veida izsolēm pie mums atnāk vairāk nekā 10 pretendenti un izsoļu rezultātā tiek iegūta samēra augsta nomas maksa, arī krietni virs tirgus noteiktās nomas maksas,» saka A. Šveics. Līgumu termiņu par komerctelpām VNĪ pārsvarā nosaka no 3 līdz 5 gadiem. Pēc šī perioda tiek pārskatīti nomas nosacījumi, tajā skaitā nomas maksa atbilstoši tirgus situācijai un, ja puses vienojas, tad līgums tiek pagarināts, ievērojot likumdošanas normas (tajā skaitā maksimālo nomas termiņa periodu).

Komentāri

Pievienot komentāru