Papīra lellēm Claudia tapusi nacionālo tautas tērpu kolekcija

2017. gada 14. novembris plkst. 10:44
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Gatavojoties Latvijas simtgadei, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru papīra lellēm Claudia tapusi nacionālo tautas tērpu kolekcija, kurā ietilpst 7 papīra lelles - pa vienai lellei no katra etnogrāfiskā Latvijas novada - Vidzemes, Zemgales, Kurzemes, Latgales un Sēlijas, kā arī 2 lelles - meita un puisis, kas ģērbti Rīgas pilsētai raksturīgā tautastērpā.

Radītā kolekcija ir pirmā kārta ilgtermiņa projektam «Papīra lelles Latvijas novadu tautastērpos», kas tiek īstenots kā dāvana Latvijas simtgadē ar galveno mērķi – ar visiem labi zināmas, bet piemirstas rotaļlietas – papīra lelles palīdzību, veicināt Latvijā un ārvalstīs dzīvojošu bērnu un jauniešu nacionālās identitātes apzināšanos, iepazīstinot ar Latvijas etnogrāfisko novadu tautastērpiem un to valkāšanas tradīcijām. Projekta ietvaros kopumā iecerēts izveidot vairākas papīra lelles no katra etnogrāfiskā novada, lai parādītu Latvijas etnogrāfisko tēpu daudzveidību un krāšņumu. Pie katras lelles pievienoti aprakstii par attiecīgo novadu, savukārt pie katras tautastērpa detaļas – nosaukumi.

Jaunizveidotā kolekcija tapusi 2 gadu laikā ciešā sadarbībā ar Nacionālo Kultūras centru – tautas lietišķās mākslas eksperti Lindu Rubenu, tērpu mākslinieci Ivetu Fūrmani un datordizaina speciālisti Eviju Stukli –Zuitiņu.

Katrā lelles komplektā ir divas lelles. Viena ir krāsaina ar krāsainu tērpu kolekciju, kas tikai jāizgriež, otra - melnbalta ar melnbaltām drēbēm, kuru bērns var izveidot pēc savas gaumes un fantāzijas. Produkts radīts kā alternatīva masu produkcijai - plastmasas rotaļlietām un populārajām datorspēlēm.

Papīra leļļu drukai tiek izmatotas bērniem un videi nekaitīgas krāsas un papīrs bez kaitīgiem piemaisījumiem, apgalvo ražotājs. (Izieta ES direktīvās noteiktā CE rotaļlietu sertifikācija, kura apliecina rotaļlietas drošumu un piemērotību bērnu vajadzībām.)

Pirmās Claudia papīra leļļu kolekcijas radās 2014. gadā, atjaunojot 1992. gadā tapušus leļļu un apģērbu zīmējumus.

Dalies ar šo rakstu