Par 650 tūkstošiem pārdod 1976. gada Apple datoru

2013. gada 27. maijs plkst. 9:17
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Izsolē Vācijā par aptuveni 650 tūkstošiem ASV dolāru jeb vairāk nekā 500 tūkstošiem eiro pārdots oriģināls Apple 1 dators, ko Apple kompānijas līdzdibinātāji Stīvs Džobss (Steve Jobs) un Stīvs Vozniaks (Steve Wozniak) uzbūvējuši S. Džobsa vecāku garāžā, vēsta pasaules mediji.

Izsolītais dators bijis viens no pirmajiem 50 Apple datoriem, ko radījuši Apple līdzdibinātāji, turklāt tas ir viens no sešiem pirmajiem Apple datoriem, kas patlaban vēl ir darba kārtībā, ziņo BBC.

Datora mātesplati ir parakstījis S. Vozniaks, tāpat dators izsolīts kopā ar oriģinālo monitoru, kasešu atskaņotāju un klaviatūru. Datora dokumentāciju parakstījis S. Džobss.

Vienu no Apple pirmajiem ražojumiem iegādājies kāds anonīms pircējs no Āzijas. Izsole, kurā dators pārdots, norisinājās sestdien, 25. maijā, Ķelnē.

Pērn Apple 1 modeļa dators tika pārdots par 633 tūkstošiem ASV dolāru jeb aptuveni 490 tūkstošiem eiro.

Kopumā saražoti vien aptuveni 200 Apple 1 datori. Patlaban saglabājušies vien 46 šī modeļa datori, bet vien seši no tiem darbojas.

Db.lv jau vēstīja, ka 2010. gadā novembrī Apple 1 dators izsolē tika pārdots par aptuveni 107 tūkstošiem latu.

1976. gadā datora pārdošanas cena bija 666,66 ASV dolāri (aptuveni 348 lati).

Apple-1 iegājis tehnoloģiju vēsturē kā dators, kuru bija pietiekami viegli izmantot ikvienam. Tas palīdzēja popularizēt datora izmantošanu mājās un noveda pie revolūcijas datoru jomā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi