Jaunākais izdevums

Rīgā nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu viena eiro apmērā plānots ieviest no 2023.gada 1.janvāra, nevis no nākamā gada sākuma, kā bija plānots iepriekš, šodien lēma Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja.

Kā informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē, saskaņā ar šobrīd spēkā esošo noteikumu redakciju, saistošie noteikumi stātos spēkā nākamā gada 1.janvārī, ieviešot Rīgā nodevu viena eiro apmērā diennaktī par vienu tūristu mītnē uzņemto viesi.

Lēmums atlikt nodokļa ieviešanu pieņemts, lai veicinātu tūristu un atpūtnieku izvēli par labu Rīgai un padarītu Latvijas galvaspilsētu par finansiāli izdevīgāku galamērķi, kā arī neradītu papildu izdevumus nodevas maksātājiem - personām, kas uzņem atpūtniekus tūristu mītnēs.

Kā norāda pašvaldībā, saistībā ar Covid-19 izplatību noteikta virkne ierobežojošu pasākumu gan Latvijā, gan pasaulē. Šie ierobežojumi būtiski ietekmējot tūrisma nozares darbību, jo īpaši apgrūtinot ceļošanas iespējas un samazinot saimnieciskās darbības iespējas tūrisma nozarei.

Šādos apstākļos esot nepieciešams atbalstīt tūrisma nozares atgūšanos un novirzīt tūristu mītnei pieejamos finanšu līdzekļus darbības atjaunošanai un klientu piesaistei, secina domes komiteja.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas vēstulē Rīgas domei norādīts, ka tūrisma nozare kopš 2020.gada marta piedzīvo vēsturiski smagāko krīzi sakarā ar Covid-19 izplatību. Pamatojoties uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem, gan noslogojums, gan apkalpoto ārvalstu tūristu skaits ir būtiski samazinājies.

Piemēram, gultasvietu noslogojums Rīgā 2021.gada 1.pusgadā bija viens no vēsturiski zemākajiem - 14,47%, sasniedzot tikai ap 60% no 2020.gada rādītāja un 28% no 2019.gada rādītāja.

2021.gada 1.pusgadā tika apkalpoti 50 364 ārvalstu tūristi, kas ir ap 21% no 2020.gadā apkalpoto ārvalstu tūristu skaita un ap astoņiem procentiem no 2019.gadā apkalpoto ārvalstu tūristu skaita.

Rīgas domes saistošie noteikumi "Par pašvaldības nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu Rīgā" tika pieņemti 2019.gadā, kad domi vadīja toreizējais Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR).

Galīgais lēmums par grozījumiem saistošajos noteikumos būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

Pagarinot iebraukšanas maksas termiņu, Jūrmala pārsniegusi savas pilnvaras

Db.lv, 13.10.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nosūtījusi vēstuli Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībai ar aicinājumu pārskatīt domes lēmumus paaugstināt nodevu par iebraukšanu pilsētā un pagarināt nodevas piemērošanas periodu no pieciem mēnešiem līdz kalendāram gadam.

2021. gada 30. septembra domes sēdē pašvaldības deputāti lēma no 2022. gada 1. aprīļa noteikt iebraukšanas maksu visa gada garumā, turklāt caurlaides cenu nosakot trīs eiro apmērā līdzšinējo divu eiro vietā.

Ministrija vērš uzmanību, ka likumā “Par autoceļiem” noteikts, ka valsts un pašvaldību autoceļi, tostarp arī ielas ir lietojamas bez maksas, un pašvaldībām nav dots deleģējums noteikt maksu par pašvaldības ceļu un ielu lietošanu.

Jūrmalas pašvaldība ir pieņēmusi saistošos noteikumus ar mērķi ierobežot tranzīta satiksmi caur tās teritoriju. Pēc būtības pašvaldība ir noteikusi nodevu par pašvaldības ielu lietošanu, tādējādi pieņemot saistošos noteikumus pretēji likumā noteiktajam pilnvarojumam.

Komentāri

Pievienot komentāru