Parakstīta vienošanās par jauna tilta būvniecību Jēkabpilī

2014. gada 28. marts plkst. 12:20
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Satiksmes ministrija (SM) ar Jēkabpils pilsētas domi parakstīja vienošanos par sadarbību jauna tilta pār Daugavu būvniecībā.

«Vienošanās būs kā darba dokuments, kura mērķis ir sekmēt jaunā tilta izbūvi. Ir būtiski apzināties, ka šis tilts ir nepieciešams ne tikai jēkabpiliešiem, bet arī visam reģionam kopumā,» pauda satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Viņš norādīja, ka «pašreizējais tilts pār Daugavu, kas būvēts 1961. gadā, nenodrošina mūsdienu standartiem nepieciešamo satiksmes drošību un komfortablu pārvietošanos apkārtnes iedzīvotājiem».

SM apņēmusies veikt tās kompetencē esošos pasākumus, plānojot nepieciešamo finansējumu Eiropas Savienības fondu projekta īstenošanai aktivitātē pilsētu savienošanai ar TEN-T (Eiropas Transporta tīkls) autoceļu tīklu, ieskaitot projektu ietvaros nepieciešamo zemju atsavināšanas izmaksu iekļaušanu projektu attiecināmajās izmaksās.

Savukārt Jēkabpils pašvaldība nodrošinās nepieciešamo teritoriālo plānošanas dokumentu izstrādi, visu Tilta izbūvei nepieciešamo zemju iegādi, kā arī to nodošanu valsts īpašumā SM personā.

Jauno tiltu pār Daugavu plānots izbūvēt Bebru ielas galā ar tilta pieeju pieslēgumu Neretas ielai kreisajā krastā un Rīgas ielai un Daugavpils ielai labajā krastā.

Tāpat pilsētā nākotnē varētu izbūvēt tā saucamo iekšzemes jeb sauso ostu, pauda ministrs. Šis koncepts paredz izveidot vietu, kur no valsts reģioniem tiktu vesta koksne un šķelda, pārkrauta vilcienos un vesta uz Latvijas ostām.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām