Pasaulē vadošā palešu ietīšanas iekārtu ražotāja Robopac jaunākie produkti ienāk arī Latvijā 

Ķekavas novada Plakanciemā jau vairāk kā desmit gadus darbojas uzņēmums SIA Profipak SL , kas ir starptautiskās iepakojuma iekārtu ražošanas kompānijas Robopac S.p.A oficiālais pārstāvis Latvijā.

Raksts tapis sadarbībā ar <i>Profipak SL SIA</i>, 2018. gada 01. novembris plkst. 0:05

Uzņēmuma ekspozīciju zālē ir apskatāmas vairākas iekārtas no vairāk nekā 40 dažādu Robopac S.p.A iepakošanas iekārtu klāsta, kuras ikvienam klientam ir iespēja uz vietas notestēt un pārliecināties, kura no iekārtām ir piemērota tieši konkrētas jomas uzņēmumam, ņemot vērā gan darbības specifiku, gan arī ražošanas apjomus.

Maijā beigās Milānā notikušajā starptautiskajā iepakojuma izstādē IPACK-IMA kompānija Robopac S.p.A prezentēja savas jaunākās iekārtas un sistēmas - Masterplat LP un iepakošanas iekārtu attālinātās vadības sistēmu Air conect , kuras no oktobra vidus ir jau pieejamas arī klientiem Latvijā.

Lai gūtu ieskatu gan par jaunajām, gan jau klientiem zināmajām Robopac S.p.A iekārtām, uz sarunu aicinājām SIA Profipak SL pārdošanas speciālistu Edgaru Dinsbergu, kurš tikko atgriezies no mācībām Robopac S.p.A rūpnīcā, kur papildināja zināšanas gan par jau zināmajiem, gan arī jaunākajiem Robopac S.p.A ražojumiem.

Profipak SL jau līdz šim tirgū piedāvāja efektīvas un kvalitatīvas iekārtas. Taču šoruden esat nākuši klajā ar jaunumiem. Ar ko Masterplat LP atšķiras no ierastajām iekārtām?

Tā ir pilnīgi jauna iekārta, ko Robopac speciālisti radīja, ņemot vērā daudzu klientu specifiskās vajadzības. Jau līdz šim mēs Latvijas tirgū piedāvājām virkni palešu ietīšanas iekārtu - Robot S6, Robot Master, Rotoplat, Masterplat, Ecoplat. Tās visas ir vienlīdz kvalitatīvas. Galvenā atšķirība ir to tehniskajos parametros, piemēram, izmantotās plēves apjoma ziņā. Līdz ar to klientiem ir ļoti plaša izvēles iespēja gan iekārtas cenu, gan to parametru ziņā.

Savukārt jaunuma - Masterplat LP - lielākā novitāte ir rotējošās pamatnes samazinātais augstums, kas tādējādi ļaus klientiem daudz ērtāk novietot uz pamatnes un nocelt no tās iepakojamās paletes ar preci.

Apzīmējums LP nozīmē low profile jeb zems profils. Tieši zemais profils ir faktors, kas atrisina virkni galvassāpju daudziem klientiem – katram klientam ir savas īpatnības noliktavās un nereti viens no svarīgiem faktoriem ir pareizas vietas izvēle, kur un kā novietot iepakošanas iekārtu, lai to varētu izmantot ergonomiski.

Kā tas izpaužas praktiski?

Izvēloties iekārtas ar tradicionālo pamatni, nereti klientam nākamais jautājums ir – kā to efektīvi ievietot noliktavas telpā. Visu līdzšinējo iekārtu rotējošās pamatnes konstrukcijas augstums ir aptuveni 76 milimetri. Kā mēs zinām, dažādi klienti savās noliktavās izmanto dažāda veida preču pārvietošanas tehniku – citiem tie ir ar roku vadāmi kariešu ratiņi, citiem - elektropacēlāji, citiem - vēl cita veida tehnika. Paletes kopējais svars ir pārāk liels, lai to varētu uzcelt ar rokām, tādēļ iepakošanas iekārtām nepieciešams klāt pievienot rampas, pa kurām uzvest paleti uz platformas. Rampas garums ir 1,3 metri un līdz ar to šāda konstrukcija kopumā aizņem salīdzinoši lielu vietu telpā. Taču, ja klienti izvēlas iespēju pievienot platformai trīs rampas no dažādām pusēm, aizņemtā telpa ir vēl lielāka.

Masterplat LP šo problēmu atrisina?

Masterplat LP galvenā inovācija ir platformas augstums – tikai 30 milimetri. Šāda konstrukcija sniedz lielu fleksibilitāti - atšķirībā no parastās pamatnes, šai nav nepieciešams pievienot garas rampas uzbraukšanai. Turklāt iekārtu var aprīkot ar 270 grādu uzbraukšanas tiltiem, kas katrs aizņem tikai 30 centimetru garu vietu. Līdz ar to iepakojamo vienību uz rotējošās pamatnes var uzlikt no jebkuras puses un ar jebkuru noliktavā izmantojamo preču pārvietošanas iekārtu.

Vai ir kādas būtiskas atšķirības rotējošās pamatnes darbības funkcijās?

Jebkurai no šīm pamatnēm ir jāspēj izturēt lielu svaru, lai uz tā var iepakot arī smagas preces. Tādēļ mehānismi ir izstrādāti tā, lai nodrošinātu maksimāli kvalitatīvu pamatnes rotēšanu pakošanas laikā. Salīdzinājumam – standarta platformai ir 14 ruļļu komplekts, kas nodrošina pamatnes rotēšanu, bet Masterplat LP - 228 rullīši. Protams, tie ir krietni mazāki, bet nodrošina tikpat kvalitatīvu rotēšanu, izlīdzinot svaru tikpat vienmērīgi. Arī spēka pievads šeit ir atšķirīgs no ierastās iekārtas. Ja tradicionālajai tas ir ar ķēdes pievadu, tad Masterplat LP platformu griež divi zobrati. Masterplat LP gan ir mazāks maksimālais iepakojamās vienības pieļaujamais svars – 1200 kilogrami (tradicionālajām tas ir 2000 kilogramu). Taču 90% gadījumos klientiem tas ir pietiekami.

Nupat tieši šo pirmo saņemto platformu, kuru oktobra beigās saņēmām no rūpnīcas, jau esam pārdevuši un piegādājuši pirmajam klientam Latvijā – vienam no valstī vispazīstamākajiem alus un atspirdzinošo dzērienu ražotājiem, kam ir ļoti smagas paletes ar dzērieniem. Taču viņi aprēķināja, ka 1200 kilogramu masas ierobežojums ir pilnīgi pietiekams viņu produkcijas apjomam uz paletēm.

Šā gada inovācija no Robopac ir arī iespēja visām iepakošanas iekārtām papildus pieslēgt attālinātās vadības funkciju jeb Air conect. Kāds ir šīs sistēmas efekts klientam?

Air conect tiešām ir būtiska un efektīva sistēma klientiem, kam ir lieli ražošanas un attiecīgi iepakojamo vienību apjomi, un kuri iepakošanas procesa nodrošināšanai izmanto trīs, piecas un pat vairākas iepakošanas iekārtas. Ja dienā ir jāietin 5-10 paletes, tas ir viens stāsts, bet ja šis apjoms ir 50, 100 vai pat 200 paletes, tas jau ir pavisam cits stāsts. Ja agrāk klientiem bija vairāk jāieklausās gudru pārdevēju padomos, vai bija jāspēj pašam sev noticēt par tehnoloģiju sniegtajām iespējām, tad šobrīd ir radīta tehnoloģija Air Conect, ar kuras palīdzību ir savienotas visas iekārtas ar klienta datorsistēmām, un kas ļauj pastāvīgi no jebkuras vietas veikt iekārtu darbības monitoringu.

Ja iekārta kādu iemeslu dēļ pārstāj darboties – uzreiz tiek saņemts signāls Air conect sistēmā un var nekavējoties uzsākt problēmas meklēšanu un risināšanu. Tāpat ir iespēja sekot līdzi iekārtas darba efektivitātei – cik iekārta nostrādājusi, dienas nedēļas, mēneša periodā, ar kādu izejmateriāla (ietinamās plēves) patēriņu iekārta strādā, vai ir piemeklēta pareizā biezuma plēve u.c. Ja kādreiz to visu bija jādara manuāli – teju ar kalkulatoru un pildspalvu - šobrīd ir iespēja to visu jau reālā laika režīmā apkopot, kontrolēt, analizēt ar tehnoloģiju palīdzību.

Arī Profipak SL saņem informāciju un jau uzreiz varam izdarīt pirmos secinājumus – vai nu kļūmi varam novērst attālināti, vai arī gadījumā, ja jāveic nopietnāki labojumi uz vietas pie klienta, mūsu speciālisti jau zina, kādas detaļas nepieciešamas, dodoties pie klienta.

Plēve ir tas iepakojuma materiāls, par kuru jāmaksā arī dabas resursu nodoklis. Cik daudz plēves tiek patērēts ar Robopac iekārtām?

Te jāuzsver, ka būtiski ir veikt precīzus aprēķinus par saviem darbības apjomiem, kā rezultātā arī tiek izdarīta pareizākā izvēle par iepakošanas iekārtas tehniskajiem parametriem – gan konkrētās iekārtas cenu, gan izmaksām, kas veidosies jau iekārtas izmantošanas laikā – šeit runāju par plēves biezumu un daudzumu, kuru katra iekārta patērē citādā apjomā. Jāatceras - , jo vairāk kilogramus plēves iepakošanas procesā klients patērēs, jo viņam būs vairāk jāmaksā dabas resursu nodoklī. Tādēļ – iegādājoties mūsdienīgu, efektīvu iekārtu, patērētās plēves kilogramu daudzums samazināsies trīs četras reizes, kas attiecīgi arī samazinās maksājamā nodokļa apjomu. Bieži klientiem ir stereotips – plēve taču ir viegla - tur taču nekāda lielā svara nav. Bet, kad viņi atbrauc pie mums uz eksponātu zāli un redz dzīvē katra plēves veida patēriņu un kopējo svaru, tad bieži viņi ir pārsteigti. Daudzi nemaz neaizdomājas, cik nevajadzīgi iztērēts naudas tieši uz iepakojuma rēķina.

Vairāk par Robopac iekārtām un to piedāvātajām iespējām varat izlasīt oficiālā dīlera SIA Profipak SL mājas lapā www.profipaksl.lv, kā arī pasaulē vadošā palešu aptinēju ražotāja Robopac mājas lapā www.robopac.com

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

No šīs sadaļas
2019. gada 07. janvāris plkst. 14:51

Arnis Astahovs kriptovalūtu biznesu uzsāka Rīgā, Mežciemā, vēlāk to attīstīja Minskā, Baltkrievijā...

2018. gada 23. novembris plkst. 8:29

Biznesa portāls db.lv viesojās uzņēmumā Latvijas Pārtikas ražotājs, vērojot mazumtirgotāja...

2018. gada 13. novembris plkst. 15:16

Jaunā saimniece Alma Bērziņa Vecsaules pagasta zemnieku saimniecībā «Jundas» audzē liellopu gaļas...

2018. gada 09. novembris plkst. 8:01

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas SIA «Kronis», lai vērotu, kā tiek ražota...

2018. gada 02. novembris plkst. 6:22

Portāls db.lv ciemojas WoodBudImport ražotnē Minskā, Baltkrievijā, kur šobrīd top moduļu privātmājas...

2018. gada 30. oktobris plkst. 8:48

Stradu pagasta piemājas saimniecībā Pakalnieši jau vairākus gadus tiek ražots Pakalniešu siers....

2018. gada 30. oktobris plkst. 8:24

Dimdiņiem šogad nozīmīgs gads – atsvaidzināts zīmols un modernizētas ražošanas līnijas; uzņēmuma...

2018. gada 29. oktobris plkst. 11:01

Francijas galvaspilsētā Parīzē oktobrī norisinājās ikgadējā starptautiskā pārtikas izstāde...

2018. gada 28. oktobris plkst. 14:57

Zīmols Graci sadarbībā ar iepakojuma dizaina aģentūru DPJN par mušļu līnijas HEALTH...

2018. gada 26. oktobris plkst. 12:37

«Gan Krievijā, gan Tuvajos Austrumos cilvēkiem patīk ekskluzīvas lietas, kas ir pieejamas...