Pasažieru vilciens neredz iespēju, ka jaunie elektrovilcieni varētu tikt ražoti Latvijā

2015. gada 13. februāris plkst. 8:25
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Jaunos elektrovilcienus, kurus Pasažieru vilciens (PV) plāno iegādāties iepirkumā, Latvijā ražot nebūs iespējams, intervijā aģentūrai LETA norāda uzņēmuma valdes priekšsēdis Andris Lubāns.

Viņš skaidro, ka «ar rokām un kājām» atbalstītu, ka Latvijā varētu tikt ražoti vilcieni, taču esot jāņem vērā iegādes saspringtais grafiks un fakts, ka esošo vilcienu kalpošanas laiks tuvojas beigām.

«Lai sāktu ražošanu, nepieciešami būtiski ieguldījumi, turklāt vilcieni nepieciešami tuvākajā laikā. Runājot ar ražotājiem un rūpnīcām, ir skaidrs, ka, lai veiktu projektēšanas darbus un izveidotu jaunu vilcienu, tas prasa vismaz divus gadus. Un tas attiecas uz jebkuru no lielajām rūpnīcām, kuras ir ar pieredzi, personālu un vēsturi,» skaidro Lubāns.

Viņš gan pieņem, ka Daugavpils rūpnīca un Rīgas vagonu rūpnīca var iesaistīties komplektēšanas procesā kādā posmā, taču šaubās, vai kāda no šīm rūpnīcām spētu sagatavot, saražot, sertificēt pilnīgi jaunu produktu un piedāvāt 2016.gadā.

Jau rakstīts, ka PV plāno veikt iepirkumu par jaunu vilcienu iegādi, taču gala lēmums nav pieņemts, jo patlaban vēl tiek izskatīti dažādi risinājumi un iespējas, ņemot vērā visus juridiskos un finansiālos aspektus jaunu vilcienu iegādei.

PV jaunā valde pērnā gada jūlijā pieņēma lēmumu pārtraukt vilcienu nomas iepirkuma procedūru, jo tās turpināšana neatbilst uzņēmuma interesēm un finansiālajām iespējām.

Šī bija jau otrā reize, kad neizdevās iecere konkursā tikt pie jauniem vilcieniem. Pirms tam, 2012.gada aprīlī, PV un Spānijas uzņēmums Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles (CAF) parakstīja līgumu par jaunu vilcienu piegādi Latvijai. Vēlāk tika konstatēts, ka Nila Freivalda vadītās PV valdes parakstītais līgums neatbilst sākotnējam iepirkuma nolikumam, kādēļ var tikt apdraudēta Eiropas Savienības fondu finansējuma saņemšana šim darījumam. Taču par līguma grozījumiem ar CAF vienošanās netika panākta. Neveiksmīgajā vilcienu iepirkumā neizmantoto Kohēzijas fonda finansējumu valdība pārdalīja par labu citiem ar dzelzceļu saistītiem projektiem.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām