Pasažieru vilciens pats sevi paliek zem riteņiem

2013. gada 07. oktobris plkst. 7:34
Dalies ar šo rakstu

Spāņu vilcienu ražotāja CAF skiču neatļauta izmantošana Pasažieru vilcienam var draudēt ar dārgu tiesvedību un kompensāciju maksāšanu. Tas izriet no Dienas Biznesa aptaujāto juristu komentāriem par vizuālo materiālu iespējami neatļautu izmantošanu VAS Pasažieru vilciens (PV) iepirkumā.

20 milj. eiro vērtajam konkursam par 19 DR1A sērijas dīzeļvilcienu vagonu modernizāciju ir jānoslēdzas 11. oktobrī. Šī iepirkuma tehniskajā specifikācijā ir iekļautas jauno (modernizēto) vilcienu interjera daļu materiālu un krāsu skices. Daļa no tām ir pārsteidzoši līdzīgas nu jau neveiksmīgā jaunu vilcienu iepirkumu konkursa uzvarētāja spāņu ražotāja Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles SA (CAF) jauno vilcienu iecerēm. Savukārt piekasīgākie specifikācijas šķirstītāji norādīja, ka uz tās vāka uzdrukātā vilciena stilizācija pārlieku atgādina Ukrainā izmantoto Hyundai Rotem ātrvilcienu.

Kaut arī CAF juridiskie pārstāvji pagaidām komentārus par turpmāko rīcību nesniedz, noprotams, ka viņi vērsīsies pret PV un īsti apmierināti ar esošo situāciju nav. Piektdien CAF par šo konkursu ir iesniedzis arī sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB).

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas Bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām