Pavļuts: LMT un Lattelecom apvienošana konkurencei nekaitēs

2013. gada 12. augusts plkst. 10:46
Autors: Db.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

SIA Latvijas Mobilais telefons (LMT) un SIA Lattelecom apvienošana tirgu negatīvi neietekmēs un konkurencei nemazinās, LNT raidījumā 900 sekundes pauda ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

«Neredzu nopietnu pamatu bažām, ka konkurence varētu samazināties,» norādīja ekonomikas ministrs. Viņš skaidroja, ka katrā no jomām, kurā darbojas abi uzņēmumi, pastāv spēcīga konkurence, ko LMT un Lattelecom apvienošana nemazinās. Kā piemēru D. Pavļuts minēja Lietuvu un Igauniju, kur līdzīgi uzņēmumi jau ir apvienoti, bet tirgus no tā nav cietis, savukārt Lietuvā esot lētākie telekomunikāciju sakari Eiropā.

LMT un Lattelecom nav jākonkurē savā starpā, jo tiem ir vieni un tie paši īpašnieki, atgādināja D. Pavļuts. Ja LMT un Lattelecom būtu pilnībā privāti uzņēmumi, tie būtu apvienoti jau sen, uzskata ministrs.

LMT un Lattelecom struktūru apvienošana varētu notikt nākamā gada vai pusotra laikā, pauda ministrs.

Jau vēstīts, ka patlaban netiek apspriesta LMT un Lattelecom privatizācija, bet tiek vērtēti iespējamie uzņēmumu pārvaldības modeļi, kas nodrošinātu to vērtības pieaugumu, attīstību, līdzekļu un administratīvo izmaksu ekonomiju un uzlabotu pakalpojumu un servisa līmeni klientiem.

Slepenajā ziņojumā, kas nonācis mediju rīcībā, esot norādīts, ka LMT vērtība kopš 2008. gada ir pastāvīgi samazinājusies un 2013. gadā varētu būt ap 149 miljoniem latu, bet Lattelecom šajā laikā tā ir bijusi visai stabila un 2013. gadā varētu būt ap 238 miljoniem latu. Aprēķinā esot izmantota formula: sareizināt peļņu pirms nodokļiem un amortizācijas jeb EBITDA ar pieci un no iegūtā skaitļa atņemt aizņēmumus no kredītiestādēm.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām