Plaude- Rēlingere atguvusi kontroli Kolonna Ltd

2011. gada 22. marts plkst. 15:49
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Kolonnas dibinātāja Ieva Plaude-Rēlingere martā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai iesniegusi pieteikumu saistībā ar mantas pārdošanas un kreditoru prasījumu apmierināšanas plāna grozījumiem.

«Esmu atguvusi kontroli pār kompāniju Kolonna Ltd., kas ļaus realizēt man netieši piederošās 49% Douglas Baltic akcijas 1,7 milj. Ls apmērā,» norāda I.Plaude-Rēlingere. Viņa gan neatklāj, kādā tieši veidā izdevies atgūt kontroli pār kompāniju.

Pārdodot kompānijām, kas ir tiešie kreditori, piederošos īpašumus plānots samazināt galvojumu summu par vismaz 5 milj. eiro jeb apmēram 3,5 milj. Ls. Plānots realizēt divus uzņēmumu īpašumā esošos zemes gabalus Rīgā: Strēlnieku ielā 7 un Pulkveža Brieža ielā 5.

Pēc kreditoru apmierināšanas plāna, kas iesniegts tiesai redzams, ka visas kreditoru saistības veido 7,19 milj. Ls, bet galvojumu saistības – 25 milj. Ls.

Pagājušā gada jūlijā tika pabeigta Kolonnas grupas uzņēmumu reorganizācija un tie tika apvienoti zem Kolonna Ltd.

I.Plaude-Rēlingere paliek pie viedokļa, ka tieši Parex bankas rīcība bijusi galvenais privātās maksātnespējas cēlonis. Viņa norādīja, ka 2008. gada rudenī no SEB bankas uz Parex banku pārskaitīti 5 milj. eiro, kas automātiski iesaldēti. I.Plaude-Rēlingere uzsver, ka Parex bankas rīcība esot palielinājusi saistību kopapjomu. Vācijā esošā viņas kosmētikas ražotne Fribad ar bankas balsojumu tikusi realizēts, negūstot iespējami lielākos ieņēmumus vismaz 2 milj. eiro apmērā, piebilst uzņēmēja.

Jāatgādina, ka pēc I.Plaudes-Relingeres maksātnespējas pasludināšanas Parex banka valdes priekšsēdētājs Kristofers Gviljams uzsvēra: «Uzskatām, ka tiesas lēmums ir nepamatots un neatbilst lietas faktiskajiem apstākļiem. Tādēļ Parex banka nopietni apsver iespēju vērsties Ģenerālprokuratūrā, lūdzot objektīvi izvērtēt tiesas lēmuma pamatotību un likumību, un izlemt jautājumu par protesta iesniegšanu.»

Banka savu izteikumu ir realizējusi arī dzīvē, kā arī patlaban Augstākās tiesas Senātā ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeijers iesniedzis protestu saistībā ar tiesas spriedumu par maksātnespējas pasludināšanu.

Banka uzskata, ka lietas izskatīšanā pieļauti būtiski procesuālo un materiālo tiesību normu pārkāpumi. «Pēdējo trīs gadu laikā pirms maksātnespējas ierosināšanas I.Plaude-Rēlingere veikusi virkni darījumu ar saistītām personām, būtiski pasliktinot savu mantisko stāvokli. Uzskatām, ka darījumi veikti nolūkā izvairīties no saistību izpildes un tie būtiski aizskāruši viņas kreditoru intereses,» norādīja banka.

Jāatgādina, ka tiesa uzņēmēju par maksātnespējīgu atzina pagājušā gada 7.decembrī.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām