Pļaviņu HES ieradies jauns, 147 tonnu smags 330 kilovoltu transformators 

Trešdien Pļaviņu HES rekonstrukcijas ietvaros uz AS Latvenergo Pļaviņu hidroelektrostaciju (HES) piegādāts 147 tonnas smags 330 kilovoltu (kV) transformators, kas nomainīs līdzšinējo iekārtu.

Žanete Hāka, 26.6.2013
1/5

Avots: Latvenergo

Kā informēja Latvenergo pārstāvji, 330 kV transformatora transportēšana notika no Aizkraukles stacijas dzelzceļa atzara, kas ienāk pilsētā, tālāk ar automašīnas treileri to nogādājot ražotnē.

AS Latvenergo Pļaviņu HES ražotnes rekonstrukcijas ietvaros tiek veikti vairāki secīgi vērienīgi projekti, starp kuriem ir divu Pļaviņu HES 330 kV transformatoru nomaiņa.  Rekonstrukcijas ietvaros pirmais 330 kV transformators uz HES tika piegādāts 2012. gada 12. decembrī, tas jau ir nodots ekspluatācijā un nodrošina hidroelektrostacijas darbu.

«Veicot 1. un 3. hidroagregātu rekonstrukciju, Pļaviņu HES elektroenerģijas ražošana kļūs efektīvāka, plānots palielināt stacijas jaudu par 13,5 MW, bet līdzšinējie transformatori vairs nespēs nodrošināt hidroagregātu darbību,» skaidro AS Latvenergo valdes loceklis, ražošanas direktors Māris Kuņickis. Šīs iekārtas nolietojas, un to darbības drošums samazinās. Tāpēc rekonstrukcijas laikā tehniski novecojušas un nolietotas iekārtas tiek aizvietotas – īpaši Pļaviņu HES rekonstrukcijai izgatavotie transformatori nomainīs 1965. un 1971. gadā izgatavotos transformatorus TN1 un TN2.

Nākamajos astoņos gados AS Latvenergo rekonstrukcijas ietvaros plāno pabeigt visu Daugavas HES 23 hidroagregātu atjaunošanu, kas kopumā elektroenerģijas izstrādē dos pieaugumu gadā par 65 GWh.

Transformatoru atjaunošanas projekts tika sākts 2011. gada februārī, izsludinot konkursu. 2012. gada 5. martā  AS Latvenergo noslēdza līgumu ar Lietuvas firmu Ekobana par divu 330 kV transformatoru piegādi Pļaviņu HES rekonstrukcijas projektam. Transformatorus izgatavo rūpnīcā Zaporoztransformator Zaporožjē, Ukrainā. Šodien piegādāto transformatoru paredzēts nodot ekspluatācijā oktobrī.

Pļaviņu HES elektroenerģijas ražošanas procesā saražotā elektroenerģija no hidroagregāta tiek nodota uz 330 kV transformatoriem, kur spriegums  paaugstinās  līdz  330 kV.  Spriegumu  paaugstina  tāpēc,  lai  mazinātu  zudumus  pārvades  tīklos  un  ekonomētu  pārvades  līniju  metālu. Savukārt lietotājiem spriegumu  ar citiem transformatoriem  pēc tam pazemina  līdz  patērētāja  spriegumam. Pļaviņu hidroelektrostacijā ir pieci 330 kV transformatori.

No šīs sadaļas

Otrdien elektrības cenas Nord Pool Spot biržā Baltijas valstīs pieauga divkārtīgi, ko...

AS Electric Railway Company Holding noslēgusi vienošanos ar Latvijas uzņēmumu Felix Ltd...

Lai spēlētu svarīgāku lomu loģistikas jomā, Islande uzsākusi sadarbību ar Brēmenhāfenes ostas...

Šogad ir samazinājies konfliktu skaits starp biškopjiem un graudaudzētājiem,...

Liepājas metalurgs lielākais akcionārs un padomes priekšsēdētājs Sergejs Zaharjins pirms...

Finiera lokšņu un koka paneļu ražotāja a/s Latvijas finieris 2012. gadā nopelnījusi...

Jelgavas novada Vilcē kādā lauksaimniecības remonta angārā izcēlies paaugstinātas bīstamības...

Pēc brīvā tirgus atvēršanas elektroenerģijas cena varētu kāpt par vismaz 7%, norādīja...

Nav nozīmes cīnīties par lidmašīnu astu krāsas daudzumu uz perona, uzskata starptautiskās...

Privātas tehniskās apskates stacijas nozīmēs augstākas cenas un zemāku kvalitāti, biedē šobrīd...