Pobeda pirmajā gadā saražojusi 175 tonnas šokolādes

2017. gada 13. aprīlis plkst. 7:55
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pērnā gada februārī atklātā saldumu fabrika Pobeda Ventspilī 2016. gadā saražoja 175 tonnas šokolādes un apgrozīja gandrīz miljonu eiro.

2016. gadā kompānijas apgrozījums bija 894,2 tūkstoši eiro. Tam klāt vēl nāk ieņēmumi par šokolādes masu, kas nosūtīta uz Krieviju un kas veido 104,6 tūkstošus eiro. Kopējais apgrozījums bija 998,9 tūkstoši eiro. Pērn Ventspils fabrika saražoja 175 tonnas šokolādes, kam pievienojas 27 tonnas šokolādes masas, kas nosūtīta uz Krieviju. Kopējais apjoms bija 202 tonnas. «Pagaidām mēs tikai ieejam tirgū. Mūsu mērķis ir iekļūt tirdzniecības tīklos. Tiklīdz būsim pilnībā pārstāvēti Rimi un Maxima, apgrozījums pieaugs divas līdz trīs reizes,» saka Andrejs Muravjovs, konditorejas fabrikas Pobeda līdzīpašnieks un Ventspils filiāles ģenerāldirektors.

SIA Pobeda Confectionery fabrika Ventspilī tika atklāta pērnā gada februārī, un gada pirmajā pusē tika pabeigts darbs pie mūsdienīgas un pilnībā automatizētas šokolādes ražošanas līnijas uzstādīšanas. Tādējādi fabrika ir sagatavota 10 tūkstošu tonnu šokolādes saražošanai gadā.

Šobrīd Ventspils fabrikā tiek izgatavota vairāk nekā desmit veidu šokolāde – rūgtā, krējuma, rūgtā bez cukura, tumšā ar riekstiem un rozīnēm, ar riekstiem, kā arī tumšo šokolāde ar konjaku 100 gramu tāfelītēs. Daļa produkcijas ir nopērkama populāru ķēžu veikalos – Top, Lats, Elvi un Mego. Kopš 2016. gada oktobra Rimi un Maxima veikalos notiek kampaņveidīga produkcijas pārdošana, bet jau drīzumā plānots noslēgt pastāvīgas sadarbības līgumu. Šogad uzņēmums plāno paplašināt produktu klāstu ar vafelēm šokolādē un citiem saldumiem, kā arī izvērst izplatīšanas tīklu. Plānots paplašināt tirdzniecību Igaunijā un Lietuvā, turpināt piedalīties starptautiskās pārtikas izstādēs un sadarboties ar globālajiem izplatīšanas tīkliem.

Latvijas pircēju iecienītākās ir melnās šokolādes tāfelītes ar 72% un 62% kakao sastāvā, sveramās trifeles ar pildījumu, šokolādes konfektes Lācīši mežā (Мишки в лесу), kā arī bezcukura šokolādes sērija, kurā saldums iegūts no stēvijas.

«Šokolādes kvalitāti ietekmē gaisa sastāvs, tādēļ labu šokolādi var izgatavot tikai ekoloģiski tīros reģionos, kāda ir mūsu Ventspils fabrikas atrašanās vietā. Turklāt sāļais gaiss, kas nāk no Baltijas jūras, piešķir šokolādei interesantas garšas nianses. Mēs tās nolēmām pastiprināt, pievienojot jūras sāls kristālus. Domājam, ka šis produkts Latvijā un citur būs ļoti populārs,» saka A. Muravjovs. Viņš arī uzslavē darba vidi Latvijā un augsti kvalificēto darbaspēku, kas ļāvis ātri īstenot ieceres. Uzņēmumā 2016. gadā strādāja 24 darbinieki.

2000. gadā Piemaskavas pilsētā Jegorjevskā dibinātā kompānija Pobeda ir viena no lielākajām konditorejas fabrikām Krievijā, kas saražo vairāk nekā 50 tūkstošus tonnu šokolādes gadā un izplata produkciju vairāk nekā 20 valstīs. Tā izvietota Maskavas pievārtē 38 tūkstošu kvadrātmetru platībā un nodarbina vairāk nekā 900 darbinieku. SIA Pobeda Confectionery dibināta 2014. gada aprīlī Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām