Porsche zelta puisēns

2017. gada 24. novembris plkst. 10:03
Autors: Aldis Zelmenis
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Trešās paaudzes Porsche Cayenne debitē ar izteiktāku 911. kulta modeļa eksterjera dizaina stilu, vēl filigrānāku un izkoptāku tehnisko, kā arī komforta ekstru pildījumu

Sekojot Porsche zīmola tradīcijām, jaunais Porsche Cayenne pirmajā acu uzmetienā nav daudz mainījies. Taču tā nav taisnība. Evolūcija ir jaušama katrā virsbūves čaulas milimetrā, un tas ir darīts, lai jaunajam modelim nodrošinātu vēl precīzāku un majestātiskāku plūdlīniju, vienlaikus «iešujot» tajā 911. modeļa sportiskos gēnus. Skeptiķiem un neticīgajiem uzkrītošākā firmas zīme būs saplūdinātie aizmugurējie lukturi, kas perfekti piestāvēs Cayenne tēlam. Kā jau allaž tas ir bijis, Cayenne pārsteigs ar milzīgo jaunumu apjomu, kas ir zem šī meistardarba virsbūves. Jāsāk ar to, ka Cayenne rīcībā būs jauna platforma, kas jau ir izmantota Audi Q7 un Bentley Bentayga. Automašīnas virsbūve ir pastiepta par 63 milimetriem, saglabājot 2895 mm garenbāzi, toties, salīdzinājumā ar priekšteci, samazinot jumta augstumu par 9 mm. Bagāžas nodalījuma tilpums sasniegs 770 litrus, kas ir par 100 litriem vairāk nekā iepriekš. Visbeidzot, pat «apjožoties» ar jaunām elektroniskajām palīgsistēmām, Cayenne ir spējis nomest 65 liekos kilogramus.

Izteikts veiksminieka auto, turklāt tāda, kas savā dzīvē nepieļauj kompromisus, allaž tiecoties no dzīves paņemt labāko, dārgāko un prestižāko. Tāds ir arī jaunais Porsche Cayenne – šarmants, atlētisks, neizsakāmi talantīgs un daudzpusīgs. Loģiski, ka šāds auto pēc definīcijas nedrīkst būt pa kabatai ikvienam. Vienlaikus šo auto nevar pirkt tikai tāpēc, ka bankas kontā ir gana daudz naudas. Pat līdz bāzes Porsche Cayenne vai Cayenne S auto ir jāizaug, jo kuram katram jātniekam nav pa spēkam savaldīt strauju rikšotāju, tāpat bez iepriekšējas pieredzes sēsties Porsche Cayenne «mugurā» nav pat ieteicams. Starp citu, Porsche Cayenne un Cayenne S modeļi būs pirmie eksemplāri, ko pircēji varēs iegādāties Latvijā. To cenas attiecīgi būs, sākot no 75 867 eiro un 93 291 eiro. Nedaudz vēlāk varēs tīkot pēc ekskluzīvā Porsche Cayenne Turbo, kas jau maksās draudīgus 140 965 eiro. Vienīgā bēda, ka vismaz pagaidām ir jāaizmirst par Eiropā, tostarp Latvijā, populāro Porsche Cayenne dīzeļversiju.

Visu auto apskatu Porsche zelta puisēns lasiet 24. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

LASI ARĪ:

Gada ātrākais brauciens

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds