Precizēta - IUB apturējis Salu tilta pārbūves otrās kārtas iepirkumu 

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) 10.jūnijā apturējis Rīgas domes Satiksmes departamenta iepirkuma konkursu par Salu tilta kompleksa otrās kārtas pārbūvi, liecina IUB mājaslapā publicētā informācija. Pēc tam minētā iepirkuma konkursa nolikums grozīts un pagarināts arī piedāvājumu iesniegšanas termiņš - tagad pretendenti var pieteikties līdz 27.jūnijam.

LETA, 2016. gada 20. jūnijs plkst. 13:49

LNK Industries valdes loceklis Davids Lipkins

Foto: Edijs Pālens/LETA

IUB iesniegumu izskatīšanas komisija 2.jūnijā atklātā sēdē izskatīja AS BMGS iesniegumu, kurā minēts, ka BMGS skatījumā iepirkumu konkursa nolikumā būvdarbu vadītājam izvirzītās pieredzes prasības nav objektīvi pamatotas, tādējādi ir pieļauti iepirkuma procedūras pārkāpumi, kurus, pēc sūdzības iesniedzēju domām, ir nepieciešams novērst.

Satiksmes departaments konkursa nolikumā iekļāvis prasību, ka konkursa dalībnieka rīcībā jābūt galvenajam atbildīgajam būvdarbu vadītājam, kurš būtu atbildīgs par iepirkuma priekšmetā paredzēto būvdarbu vadīšanu un ar pieredzi autosatiksmes dzelzsbetona tilta, satiksmes pārvada, viadukta vai estakādes izbūves, pārbūves vai atjaunošanas būvdarbu vadīšanā kā atbildīgajam būvdarbu vadītājam pēdējo piecu gadu laikā vienā objektā. Turklāt šim objektam, ar kuru saistībā tiek prasīta būvdarbu vadītāja pieredze, ir jāatbilst šādām prasībām: «Vienā objektā (viena līguma ietvaros) ir veikta 2 (divu) Būvju ar kopējo 2 garumu 400 metru izbūve, pārbūve vai atjaunošana un vienas no šīm Būvēm viena laiduma garums ir vismaz 24 metri.»

Uz AS BMGS aicinājumu precizēt Satiksmes departamenta izvirzītās prasības un tās objektīvāk pamatot departaments atbildējis, ka konkrētas prasības būvdarbu vadītājam noteiktas, jo būvdarbu līgums būšot par četru būvprojektu realizāciju un būvprojektu darbi būšot veicami arī vienlaicīgi. Departaments arī paskaidrojis, ka tam esot nepieciešams viens atbildīgais darbu vadītājs, kurš koordinētu tilta būvdarbu izpildi.

Šajā situācijā AS BMGS paskaidroja, ka uzņēmumam nav izprotams, kādēļ gadījumā, kad vienā līgumā tiks realizēti četri būvprojekti, ir izvirzīta prasība par galvenā būvdarbu vadītāja pieredzi vismaz divu būvju būvniecībā viena līguma ietvaros. Tāpat uzņēmums uzskata, ka galvenā būvdarbu vadītāja ieguldītais darbs un gūtā pieredze būs līdzvērtīga gan gadījumā, ja ir uzbūvētas divas blakus esošas būves, katra 200 metru garumā, gan arī gadījumā, ja tā ir bijusi viena būve 400 metru garumā. Līdz ar to BMGS ieskatā nav objektīvi izskaidrojams pasūtītāja noteiktais kritērijs, ka viena līguma ietvaros galvenajam būvdarbu vadītājam vajadzētu būt pieredzei tieši divu būvju būvniecībā viena līguma ietvaros. Tāpat AS BMGS uzskata, ka noteiktās pieredzes prasības rada nevienlīdzību starp kandidātiem un kropļo konkurenci. Uzņēmums uzskata, ka nolikums izstrādāts ar nolūku lobēt kādu konkrētu konkursa kandidātu.

Piedevām AS BMGS uzsvēris, ka vienīgais šāda veida projekts, kura dalībnieki varētu atbilst nolikuma saturam, ir realizēts iepirkuma līguma izpildes rezultātā, kas tika noslēgts starp Satiksmes departamentu un pilnsabiedrību LNK Industries Group par Salu tilta renovāciju.

IUB iesniegumu izskatīšanas komisija AS BMGS iesniegto sūdzību izskatīja un pieņēma lēmumu aizliegt Rīgas domes Satiksmes departamentam slēgt iepirkuma līgumu konkursā bez grozījumu veikšanas konkursa nolikumā, tādējādi 2016.gada 10.jūnijā iepirkumu konkursa norise tika apturēta.

LETA jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) paziņoja par kādu sāktu kriminālprocesu saistībā ar Rīgas domes Satiksmes departamenta iepirkumu būvniecības jomā. Kā noskaidroja LETA, starp aizturētajiem bija vismaz viena Satiksmes departamenta amatpersona un četri būvkompānijas LNK Industries darbinieki.

LNK Industries valdes loceklis Davids Lipkins piektdien preses brīfingā pavēstīja, ka KNAB veiktās izmeklēšanas darbības pret LNK Industries darbiniekiem veiktas saistībā ar Rīgas domes iepirkumu par papildu darbiem Salu tilta rekonstrukcijā. Tas gan bija kāds cits iepirkums, kurš jau ir noslēdzies pērn septembrī.

Lipkins apstiprināja, ka KNAB aizturējis četrus LNK Industries darbiniekus uzņēmuma darba vietā.

Tāpat Lipkins kategoriski noliedza iespēju, ka uzņēmuma darbinieki varētu būt iesaistīti kukuļdošanā un noraidīja aizdomas kā nepamatotas. «Pret uzņēmumu notiek ļoti asa konkurences cīņa gan Lietuvas, gan Latvijas tirgū. Neizslēdzu, ka arī šīs apsūdzības ir konkurences karu izpausme un negodprātīgi biznesa paņēmieni. To izpausmes ir visdažādākās - sākot ar jau vairākkārt uzņēmuma objektiem uzsūtītajām Valsts darba inspekcijas pārbaudēm, kurās netika atklāts nekas pretlikumīgs, un beidzot ar šodienas darbībām,» sacīja Lipkins.

Kā ziņots, IUB informācija liecina, ka 2015.gada septembrī LNK Industries uzvarēja Rīgas domes Satiksmes departamenta iepirkumā par būvdarbiem Salu tilta kompleksā. Iepirkuma līgumcena ir 1,5 miljoni eiro. 2014.gada maijā pilnsabiedrība LNK Industries Group uzvarēja arī Rīgas domes Satiksmes departamenta iepirkumā par Salu tilta renovāciju. Iepirkuma līgumcena ir 8,74 miljoni eiro.

Pēc KNAB vadītāja Jaroslava Streļčenoka teiktā, Latvijā sāktajā kriminālprocesā figurē gan ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošana, gan kukuļa došana, gan kukuļa ņemšana, gan dienesta viltojums. Streļčenoks norādīja, ka personas sadarbojas un sniedz liecības. Vairāk detaļu Streļčenoks neizpauda, jo patlaban vēl notiek procesuālas darbības.

 precizēts virsraksts, papildināta 1.rindkopa un 9.rindkopa

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2015. gada 16. jūnijs plkst. 11:57

Akciju sabiedrība LNK Industries noslēdz līgumu par 1,43 miljoniem eiro ar atkritumu...

2014. gada 30. oktobris plkst. 12:01

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņā Ķīpsalā sākta moderna zinātnisko laboratoriju...

2014. gada 28. oktobris plkst. 15:59

Svinīgi atzīmēti Latvijas Universitātes (LU) Torņakalnā ietvaros topošā Dabaszinātņu...

2014. gada 17. oktobris plkst. 13:01

AS LNK Industries noslēgusi līgumu ar SIA D.N.H. par viesnīcas Hilton Garden...

2014. gada 22. augusts plkst. 13:32

AS LNK Industries pērn apgrozījis 51,345 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2012....

Nepalaid garām

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

No stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums nekā...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2016. gada 20. jūnijs plkst. 12:16

SIA Rotermann Latvia saņēmusi Rīgas pilsētas būvvaldes atļauju detālplānojuma izstrādes uzsākšanai...

2016. gada 17. jūnijs plkst. 17:12

AS Latvijas tilti juridiskā departamenta vadītājs Vadims Kolosovs apstiprina, ka uzņēmums saņēmis...

2016. gada 17. jūnijs plkst. 13:51

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vakar sācis kriminālprocesu par...

2016. gada 17. jūnijs plkst. 12:57

Lielākās Latvijas ceļu un tiltu būvniecības kompānijas Latvijas tilti valdes priekšsēdētājs...

2016. gada 17. jūnijs plkst. 10:44

 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ir pabeidzis bedru masveida remontu uz valsts autoceļiem,...

2016. gada 16. jūnijs plkst. 17:31

Konkursa Energoefektīvākā ēka Latvijā kategorijā Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā...

2016. gada 16. jūnijs plkst. 14:16

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) metu konkursa žūrija par atbilstošāko piedāvājumu...

2016. gada 16. jūnijs plkst. 13:06

Jūrmalā, Bulduros top ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas valstīs unikālas koncepcijas...

2016. gada 16. jūnijs plkst. 12:13

Pullman Hotels & Resorts, kas ietilpst AccorHotels ķēdē, ir paziņojuši par savas...

2016. gada 16. jūnijs plkst. 10:53

Sākot ar šodienu, 16. jūniju, uz remonta laiku tiks slēgts autoceļa P18...