Precizētas Āfrikas cūku mēra riska zonas Latvijā

2017. gada 14. februāris plkst. 18:46
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Otrdien, 14. februārī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību. Grozījumi noteikumos sagatavoti, lai precizētu ĀCM riska zonas Latvijā, informē ZM.

Izmaiņas noteikumos nosaka, ka ĀCM II riska zonas teritorijā, papildus jau noteiktajiem novadiem un pagastiem, ietilpst Krimuldas novada Krimuldas pagasta daļa, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no ceļa Nr. V89 un ceļa Nr. V81, Lēdurgas pagasta daļa, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no ceļa Nr. V81 un ceļa Nr. V128, Limbažu novada Skultes, Limbažu, Umurgas, Katvaru, Pāles un Viļķenes pagasts, kā arī Siguldas novada Mores pagasts un Allažu pagasta daļa, kas atrodas uz dienvidiem no ceļa Nr. P3.

Savukārt ĀCM III riska zonas teritorijā, papildus jau noteiktajiem novadiem un pagastiem, ietilpst Krimuldas novada Krimuldas pagasta daļa, kas atrodas uz dienvidrietumiem no ceļa Nr. V89 un ceļa Nr. V81, Lēdurgas pagasta daļa, kas atrodas uz dienvidrietumiem no ceļa Nr. V81 un ceļa Nr. V128, kā arī Limbažu novada Vidrižu pagasts un Siguldas novada Siguldas pagasts un Allažu pagasta daļa, kas atrodas uz ziemeļiem no ceļa Nr. P3.

Āfrikas cūku mēra riska zonas precizētas, novērtējot iespējamo risku cūku sugas dzīvniekiem saslimt ar ĀCM un pašreizējo epidemioloģisko situāciju mājas un savvaļas cūku populācijā Eiropas Savienībā un Latvijā, kā arī lai novērstu ĀCM tālāku izplatīšanos, vienlaikus novēršot jebkādus nevajadzīgus traucējumus tirdzniecībai Eiropas Savienībā un nepamatotus šķēršļus tirdzniecībai ar trešajām valstīm. 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām