Pabeigta cūku likvidēšana Āfrikas cūku mēra skartajā saimniecībā

2017. gada 19. janvāris plkst. 12:11
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Krimuldas novada cūku novietnē Rukas, kurā aizvadītajā nedēļas nogalē tika konstatēts Āfrikas cūku mēra uzliesmojums, šonakt pabeigta visu cūku likvidēšana, informē Pārtikas un veterinārais dienests. 

Patlaban novietnē notiek tehnikas un aprīkojuma tīrīšana un dezinficēšana. Turpinās dzīvnieku barības izvākšana un iznīcināšana. Notiks cūku mītņu tīrīšana un sagatavošana dezinfekcijai.

Pārtikas un veterinārais dienests turpina epidemioloģisko izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kā Āfrikas cūku mēris ievazāts novietnē.

Trīs kilometru rādiusā ap slimības skarto novietni noteikta aizsardzības zona un desmit kilometru rādiusā - uzraudzības zona, kurās aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus aizsardzības zonas. Bez PVD inspektora atļaujas nedrīkst pārvietot arī citus mājdzīvniekus.

Tāpat šajās zonās PVD veic visu mājas cūku novietņu pārbaudes, kā arī iegriežas saimniecībās, kuras nav reģistrējušās kā cūku turētājas. Šādā veidā PVD ir atklājis jau divas piemājas saimniecības, kuras nebija ziņojušas Lauksaimniecības datu centram, ka tajās tiek turētas cūkas.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām