Prokuratūra cēlusi apsūdzības par korupciju Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā

2016. gada 08. jūnijs plkst. 21:30
Autors: LETA
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūra šonedēļ nolēmusi saukt pie kriminālatbildības septiņus VSIA Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca medicīnas darbiniekus.

Kā aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, vienai personai celta apsūdzība par valsts amatpersonas bezdarbību, četras personas sauktas pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma panta par prettiesiska labumu pieprasīšanu un pieņemšanu, savukārt divām personām celtas apsūdzības par prettiesiska labuma pieprasīšanas pieņemšanas organizēšanu.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūra pašlaik atturas no detalizētāku komentāru sniegšanas.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) lieta tika sākta 2015.gadā. Kriminālvajāšanu rosināts sākt pret slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra Latvijas Onkoloģijas centrs un Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra "Gaiļezers" diagnostisko radioloģijas nodaļu darbiniekiem par prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu.
KNAB pierādījumi liecina, ka laikā no 2013.gada oktobra līdz 2015.gada aprīlim medicīnas darbinieki, izmantojot savas pilnvaras, sistemātiski pieprasīja materiālas vērtības un tās pieņēma no pacientiem par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu labuma devēja interesēs, apejot noteikto rindas kārtību, līdz ar to tika aizskartas pacientu tiesības savlaicīgi saņemt valsts finansētus veselības aprūpes pakalpojumus.

Birojā skaidroja, ka pacienti medicīnas darbiniekiem devuši naudu, kas atbildusi oficiālajā cenrādī noteiktajam maksājumam par konkrētiem izmeklējumiem.

KNAB izmeklētājs rosināja sākt kriminālvajāšanu pret septiņām personām par kopumā 22 noziedzīga nodarījuma epizodēm.
Pieci no septiņiem medicīnas darbiniekiem joprojām strādā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā. 

Dalies ar šo rakstu