Makroekonomika

Rāvis: Investējiet bērnos, varbūt viņi vecumdienās par jums parūpēsies. Par valsti es neesmu pārliecināts

Dienas Bizness, 04.04.2013

Guntis Rāvis

Foto: Raitis Puriņš, Dienas Mediji

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

«Kad mūs slavē, ka esam priekšā visiem, paraugs Eiropai, rodas sajūta, ka dzīvojam paralēlās pasaulēs. Jautājums tikai: ar ko salīdzinām? Ir ļoti daudz sistēmisku problēmu, bet mēs tās nemēģinām risināt, tikai liekam ielāpiņus,» tā par valsts ekonomiku intervijā žurnālam Playboy saka uzņēmējs, Skonto būves vadītājs Guntis Rāvis.

Viņš stāsta, ka viņa rūpnīcās strādājošie cilvēki nereti izsaka vēlmi saņemt algu aploksnē, jo netic pensiju sistēmai. Redzot, ka, neraugoties uz samaksātajiem nodokļiem, pensiju laikam nebūs, cilvēki prasa naudu aploksnē. Uzņēmējs norāda, ka viņa vadītajos uzņēmumos šāds risinājums netiek praktizēts, «tāpēc daudzi cilvēki, kuri domā par nākotni, pamet Latviju, jo viņi zina, ka citā valstī, maksājot nodokļus, viņi tur pensiju saņems.»

Vienlaikus G. Rāvis gan neiesaka pamest valsti: «To gan ne. Vienīgais, ko varu piedāvāt – investēt savos bērnos. Tad viņi varbūt vecumdienās par jums parūpēsies. Par valsti es šajā ziņā neesmu pārliecināts.»

«Kāda nākotne var būt valstī, kurā samazinās iedzīvotāju skaits? Lai cilvēki te gribētu dzīvot, kaut kam ir jānotiek, ir jābūt iedzīvotājiem. Nu, kurš grib Rīgā iet pusdienās uz tukšu restorānu? Ja restorāns ir tukšs, tur būs slikts pavārs, jo labam nevarēs samaksāt, un tā tālāk. Tā mums tas līmenis krīt.»