Foto: Evija Trifanova/LETA

Reģionu restorānu topa līderi: Vecpuisis, Goldingen Room un H.E. Vanadziņš 

Latvijas labākie restorāni ir izlauzušies no Vecrīgas mūriem. Cēsis, Kuldīga un tagad arī Valmiera – tie ir karstākie Latvijas gastronomiskā tūrisma galamērķi

DB, 2018. gada 21. oktobris plkst. 11:08

Dienas Bizness septembra beigās un oktobra sākumā sociālajos tīklos aicināja sabiedrību vērtēt labākos reģionu restorānus. Balsojuma rezultātā izveidojām restorānu TOP 15, kas pirmo reizi tika publicēts žurnālā Horeka, kas pie lasītājiem devās 18. oktobrī (elektronisko versiju var iegādāties: https://www.dbhub.lv/horeka).

Topa līderi

Reģionu restorānu topa pirmajā vietā Dienas Biznesa lasītāji, aktīvi balsojot, ierindojuši Valmieras Vecpuisi. Britu uzņēmēja valmierieša Maikla Braisa restaurētais senais paviljons Vecpuišu parkā pilnībā atguvis vēsturisko godu, pat vēl vairāk, jo lielākā Vidzemes pilsēta ieguvusi ne tikai cienījamu restorānu, bet arī modernu koncertzāli un telpas konferencēm. Lielisks tandēms!

Topa trešās vietas ieguvējs – aizvadītajā vasarā atvērtais H.E. Vanadziņš ziemeļu restorāns – turklāt nav vienkārši restorāns. Pirmkārt, tas izvietojies no jauna uzceltā Cēsīm zudušā vēsturiskā namā, kur savulaik saimniekojos Cēsu pilsētas galva un ārsts Kārlis Vanadziņš (nams izcili iekļaujas Cēsu vēsturiskajā ansamblī). Otrkārt, ēkā iekārtota arī viesnīca. Bonuss ir plašais un ar lielisku atmosfēru pieplūdušais iekšpagalms ar elpu aizraujošu skatu uz senās baznīcas torni. Šefpavārs šeit ir «asinskārais» Rihards Eniks, gaļas fans un pieredzējis kūpinātājs.

Uz topa otrā pakāpiena atrodas Kuldīgas stilīgais rīdzinieku magnēts Goldingen Room, kurš ar Valmieras Vecpuisi tikpat kā dala uzvaru. Goldingen Room saimnieku viesmīlības biznesa idejām attīstoties, tas ieņem arvien vairāk kvadrātmetru iekšpus un ārpus Rātslaukuma un ne tikai. Restorāns Kuldīgā cenšas ienest Itālijas vēsmas, tā veidotājiem Ciņu ģimenei Kuldīgas dakstiņotie nami atgādinot Florenci. Tāpēc ēdienkartē ir labas picas (joprojām retums pat Rīgā!) un pieskaņoti itāļu vīni.

Sirmais: Šie šefpavāri ir traki!

Atvērt restorānu tālu no Rīgas, bet tuvāk zemnieku saimniecībām ir jaunais blīkšķis, kas izskan kopā ar mūsdienu Latvijas virtuves skaņām. Tās vibrē gaisā. Ķirbis. Pīlādži. Pastinaks. Zandarts no dienas loma. Beidzot Latvijas ēdēji nepieprasa vienīgi garneles un olīvas. Un beidzot ēdienkartes pamazām no tām atsvabinās. No restorāna Pļavas Ainažos līdz M’O Liepājā un pa vidu – Zoltners Tērvetē. Jaunatvērtie reģionu restorāni ir apliecinājums tam, ka bezcerības reģionos nav. Savu lomu nav zaudējušas arī spožākās muižu virtuves – redzamākā ir Mālpils ar enerģisko šefpavāri Aiju Gabrāni. Piemēram, Kalnmuižas pils restorāns lepojas ar to, ka tam nav ēdienkartes – tik aktuāli sezonāls ir tur pasniegtais ēdiens.

Kā žurnālā Horeka uzsver Mārtiņš Sirmais, šefpavārs un 3 pavāru restorāna īpašnieks, reģionu restorānu apmeklētājiem, saņemot rēķinu par maltīti, ir jāapzinās, ka izmaksas provinces restorānam ir faktiski tādas pašas kā Rīgā. «Jautājums par miljonu ir šāds – kāpēc Vecrīgā restorānu apmeklētāji maksā, bet laukos grib ēst restorānā uz pusi lētāk?». Šefpavāri, kas dodas ārpus Rīgas, ir traki, uzskata M. Sirmais. «Tomēr, runājot par restorāniem provincē, runa pamatā ir par Cēsīm, jo kopumā Latvijā tās vietas, kur šefpavārs «mauc ar pilnu sirdi», tomēr joprojām ir uz pirkstiem saskaitāmas,» uzskata M. Sirmais.

Reģionālo restorānu TOP 15

1. Vecpuisis, Valmiera

2. Goldingen Room, Kuldīga

3. H.E. Vanadziņš ziemeļu restorāns, Cēsis

4. Pļavas, Ainaži

5. Jāņoga, Cēsis

6. Bangert’s, Kuldīga

7. Jonathan, Amatciems

8. M’O, Liepāja

9. Zoltners, Tērvetes novads

10. Mālpils muižas restorāns

11. Dikļu pils restorāns

12. Skrundas muižas restorāns

13. Rožmalas, Bauskas novads

14. Liepupes muižas restorāns

15. Kalnmuižas pils restorāns

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 18. jūlijs plkst. 8:25

Viens no restorāniem, kas atrodas prom no Jūrmalas galvenajām ielām un kņadas,...

2018. gada 31. jūlijs plkst. 6:51

Francūzis Bruno Šaperons (Bruno Chaperon), kuram Jelgavā pieder restorāns «La tour de...

2018. gada 30. jūlijs plkst. 6:57

Bruno Šaperons (Bruno Chaperon) par godu savai sievai Marijai Jelgavas sirdī, Sv....

2018. gada 21. jūnijs plkst. 14:46

Restorāns Zivju Lete Rīgā, Dzirnavu ielā tika atvērts jau 2015. gadā, taču...

2018. gada 27. janvāris plkst. 9:29

Sestdien Siguldas pilsdrupās norisinājās otrais ziemas garšu festivāls, kurā dažādus gardumus galdā cēla astoņi ēdinātāji.

Nepalaid garām

Regulāras un pietiekamas investīcijas zīmolā ir ļoti nozīmīgas, jo tieši tas dod...

Uzņēmums Stats Serviss mainījis nosaukumu uz STATS RENT, turpina izstrādāt rentomāta projektu...

Nelīdzsvarotā būvniecības attīstība ar straujiem kāpumiem un kritumiem un atkarība no ES...

Lielākā Zviedrijas banka, vērtējot pēc aktīvu apjoma, Svenska Handelsbanken AB, paziņojusi, ka...

Šodien Jēkabpilī AS Virši-A atklās pirmo CNG jeb saspiestās dabasgāzes uzpildes staciju...

Skolēnu ēdināšana kļūst par sociālo uzņēmējdarbību....