Riga Bulk terminal gatavs kravu apkalpošanai

2015. gada 31. marts plkst. 9:17
Dalies ar šo rakstu

Iekārtas un tehnoloģijas apgūtas; kopumā 50 miljonu eiro investīcijas turpināsies

To sarunā ar Dienas Biznesu norāda SIA Riga Bulk Terminal (RBT) izpilddirektors Vladislavs Jakovļevs, vērtējot pērn atklātā multifunkcionālā termināļa darbības pirmo gadu. Kopš 2014. gada augusta atstrādāti kuģu izkraušanas un iekraušanas iekārtu ekspluatācijas paņēmieni, kā arī nokomplektēta uzņēmuma komanda. Cilvēku skaits ir pieaudzis uz administrācijas un inženiertehniskā personāla rēķina, un kuģu apkalpošanas laikā var sasniegt 70 darbiniekus. Savukārt kraušanas darbiem pagaidām tiek izmantots ārpakalpojums. DB jau rakstījis (2014.09.14.), ka RBT jaunajā pārtikas un nepārtikas beramkravu terminālī Kundziņsalā pirmajā kārtā bija ieguldījis 28,3 miljonus eiro, kopumā plānojot 50 miljonu eiro investīcijas un trīs milj. t kapacitāti. Šobrīd uzņēmuma kapacitāte ir viens miljons tonnu gadā. Lai arī terminālis uz pilnu jaudu nestrādā, tam ir bijusi iespēja to pārbaudīt. Proti, trīs nedēļu laikā tika izkrauti divi kuģi ar kopējo kravu 72 tūkst. t apmērā (30 tūkst. t ar jēlcukuru un 42 tūkst. t ar mālzemi). Līdz šim RBT darbojies atbilstoši tā biznesa plānā paredzētajam, norāda Rīgas brīvostas pārvaldes Mārketinga departamenta direktors Edgars Sūna, piebilstot, ka pērn terminālī apkalpots 90 tūkst. t kravu.

No vienas puses, termināļa iespējas izskata daudzi potenciālie klienti. No otras puses, RBT jāatrod vispiemērotākos partnerus kravu nomenklatūras un apjomu ziņā, jaunu klientu piesaisti komentē V. Jakovļevs. Tā kā arī noliktavu saimniecība vēl tikai top, pagaidām terminālis var pārkraut produkciju tikai pa tiešo – no dzelzceļa uz kuģi un otrādi. Testēta tikusi arī graudu pārkraušana, un to apkalpošana RBT esot tikai laika jautājums.

Plašāk lasiet rakstā Riga Bulk terminal gatavs kravu apkalpošanai otrdienas, 31. marta, laikrakstā Dienas Bizness (6. lpp.)!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds