Rīgas dome par 180 000 eiro atpirks skrejceļu Spilves lidlaukā 

Rīgas dome šodien atbalstīja lēmumu par Spilves lidlaukā esošu skrejceļu atpirkšanu no SIA «Spilve International Business Park» par 180 085 eiro un vienlaikus pieņēma lēmumu par pašvaldības nodibinājuma «Lidlauks Spilve» likvidēšanu.

LETA, 2018. gada 21. novembris plkst. 15:01

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Kā skaidroja nodibinājuma valdes loceklis Jānis Maslovskis, nodibinājums tika radīts ar mērķi izveidot lidlauku un nodrošināt tā izmantošanu atbilstoši sabiedriskā labuma organizācijas statusam. Balstoties uz Rīgas attīstības plānu 2006.-2018.gadam, lidlauku primāri bija paredzēts izmantot vispārējās nozīmes aviācijas un tehnisko sporta veidu darbības attīstībai un nodrošināšanai, tehnisko sporta veidu popularizēšanai, informējošu un izglītojošu pasākumu organizēšanai, mācību grupu veidošanai amatieru un aviācijas personāla sagatavošanai, kā arī citiem uzdevumiem. Nodibinājums darbojās gan uz Rīgas Brīvostai, gan uz «Rīgas namiem» uzticētās zemes.

Lidlauka zemes īpašumi pieder Rīgas pašvaldībai, taču tā teritoriju apsaimnieko pašvaldības uzņēmums «Rīgas nami» un Rīgas Brīvosta. «Rīgas nami» savu pārvaldīto teritoriju 2016.gadā nodevis apsaimniekošanā SIA «Aerobig Plus», kura paspārnē patlaban atrodas vēl septiņi uzņēmumi. Līdz šim daļa lidlauka teritorijas piederēja arī «Spilve International Business Park», taču līdz ar domes lēmumu atpirkt viņiem piederošo skrejceļu visa lidlauka teritorija nu ir pašvaldības īpašumā.

Nodibinājuma iesniegtajā vēstulē domei norādīts, ka tā valde 5.novembrī pieņēmusi lēmumu par darbības izbeigšanu jeb likvidāciju, kā galveno iemeslu minot nespēju nokārtot lidlauka sertifikātu. «Lidlauks Spilve» no 2012.gada līdz 2017.gadam bija sertificēts kā lidlauks vispārējās aviācijas lidojumiem un aviācijas speciālajiem darbiem. Tomēr atkārtotu lidlauka apliecību iegūt neizdodas, jo sertifikācijas iegūšanas noteikumi, salīdzinot ar 2012.gadu, kļuvuši stingrāki, proti, starp visiem nomniekiem ir jāpanāk vienošanās par zemes lietošanu, ko panākt nav izdevies.

Valde skaidro, ka, nespējot atjaunot lidlauka sertifikātu, nodibinājums nevar veikt tā statūtos noteiktā mērķa sasniegšanai un uzdevumu izpildei paredzētās darbības, savukārt esošajā situācijā visu nepieciešamo nomas tiesību iegūšana un nepieciešamās infrastruktūras sakārtošana ir tik dārga, ka nodibinājuma darbība pilnvērtīgā modelī ar pārliecību radīs zaudējumus.

Lai gan pieņemts lēmums par pašvaldības nodibinājuma likvidēšanu, Maslovskis domei paspējis piedāvāt variantu, kā lidlauks savu darbību tomēr varētu turpināt. Proti, lidlaukā savu darbību sācis jauns nodibinājums «Lidosta Spilve», un tieši viņu pārziņā tiks nodots atpirktais skrejceļš.

Pēc Maslovska teiktā, nodibinājumu izveidojuši vairāki privātīpašnieki, kuri ir ieinteresēti aviācijas nozarē un mazās aviācijas biznesā. «Tur ir pilotskola, uzņēmums, kas ir aviācijas darbu veicējs un pētniecības centrs, kā arī tiks nodrošināti citi darbības veidi,» sacīja Maslovskis, norādot, ka ir viens no šīm privātpersonām.

«Mēs turpināsim savu darbu un esam saņēmuši sabiedriskā labuma organizācijas statusu. Mēs gribam attīstīt aviāciju, gribam, lai lidlauks darbojas,» norādījis Maslovskis.

«Firmas.lv» pieejamie dati liecina, ka nodibinājuma «Lidlauks Spilve» valdes locekļi bija Rīgas domes deputāts Vadims Baraņņiks (S), Rīgas domes Finanšu departamenta darbinieks Andris Konošonoks un Maslovskis. «Lidlauks Spilve» dibināts 2010.gadā. 2017.gadā tā apgrozījums bija 40 580 eiro, bet zaudējumi - 31 087 eiro.

Savukārt «Lidosta Spilve» pieder Maslovskim, Jaroslavam Gaļejevam un Dmitrijam Kušiņičevam. Tas dibināts šī gada janvārī.

LASI ARĪ:

FOTO: Lidostas Spilve ēka - joprojām tukša un klusa

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

No šīs sadaļas
2018. gada 12. decembris plkst. 12:49

Viena no modes tendencēm nekustamā īpašuma tirgū ir padomju laika vēsturiskā mantojuma...

2018. gada 26. novembris plkst. 12:32

Ķekavas novada nekustamā īpašuma tirgū dominē savrupmāju zemes iegāde....

2018. gada 20. novembris plkst. 15:31

Būs jāpieņem lēmums par bijušās bibliotēkas «Zvirbulis» ēkas Āgenkalnā, Lapu ielā 24 turpmāko izmantošanu,...

2018. gada 16. novembris plkst. 13:36

Ēkai Rīgā, Brīvības ielā 38, kurā dzīvokļi piešķirti diviem bijušajiem Latvijas valsts...

2018. gada 16. novembris plkst. 12:02

Šanhajā, vietā, kur iepriekš atradies karjers, uzbūvēta viesnīca Intercontinental Shanghai...

2018. gada 16. novembris plkst. 11:58

Zolitūdes traģēdijas vietā Rīgā, Priedaines ielā 20, esošā nama īpašniekiem SIA «Prana...

2018. gada 16. novembris plkst. 7:07

Atzīmējot apjomīgāko būvdarbu konstrukciju izbūves pabeigšanu, 15.novembrī Ādažos tika svinēti...

2018. gada 15. novembris plkst. 10:24

SEB Mājokļu cenu indikatora vērtība (starpība starp mājokļu cenu kāpuma un cenu...

2018. gada 14. novembris plkst. 12:57

Šodien ekspluatācijā nodots jaunais Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas nams, kas atrodas Mazajā...

2018. gada 13. novembris plkst. 7:42

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja atbalstījusi lēmumprojektus par graustu piespiedu sakārtošanu...