Būve

Rudzāju biznesam nekas netraucē

Dienas Bizness, 15.04.2015

Kristaps Rudzājs

Foto: Dainis Ģelzis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tas noteikti ir komandas darbs, nevēlēdamies uzsvērt paša vai kāda speciālista nopelnus, teic SIA Tap vadītājs Kristaps Rudzājs. Viņš vairāk ir darītājs, nevis runātājs. Pirms trim gadiem Aizputē tapušais uzņēmums uzņem apgriezienus. Lēnus, toties apdomātus, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

Ar jauno uzņēmēju Kursas Laiks tiekas Aizputes jauniešu Ideju mājā, kur SIA Tap komanda kopš pagājušā gada novembra veic rekonstrukcijas darbus.

Iespēju strādāt šajā objektā SIA Tap ieguvusi, piedaloties konkursā, kurā pieteikušās četras firmas. «Neuzskatu, ka mūsu valstī pastāvošā iepirkuma procedūra ir ilgi dzīvotspējīga, bet, ja gribi darbu, jāpiedāvā lētākā cena. Manuprāt, pareizi būtu izvēlēties vidējo cenu no pretendentu piedāvātā: tas nozīmētu, ka objektu iespējams uzbūvēt bez jebkādām finansiālām problēmām. Nākotnes perspektīvā skatoties, pasūtītājs būtu ieguvējs, lai gan sadārdzinātos būvniecības izmaksas. Dempingošanas dēļ daudzi būvnieki bankrotē. Pērn par cenu, kas ļoti atšķīrās no reālajām būvniecības izmaksām, arī uzvarēja būvnieks, kurš tagad ir bankrotējis. Bet tā nav pašvaldības, bet gan valsts mēroga problēma,» stāsta K. Rudzājs.

Nepieciešamās iekārtas Rudzāji iegādājušies pakāpeniski, daudzu gadu gaitā, kredīts biznesa uzsākšanai un attīstīšanai nav ņemts.

Pēc Aizputes vidusskolas absolvēšanas Kristaps Rudzājs nolēmis apgūt datorprasmes. Pēc vidējās profesionālās izglītības iegūšanas datorsistēmu tehniķis pastrādājis būvniecībā un sapratis, ka vēlas darboties šajā sfērā. Pašlaik tiek turpinātas studijas RTU trešajā kursā, lai kļūtu par sertificētu būvdarbu vadītāju. Sirdij tuvāk un nopelnīt var vairāk, viņš pamato. «Firmas profilu – būvniecība un ainavu labiekārtošana – izvēlējos tāpēc, ka tēvs Guntars Rudzājs ir pieredzējis būvnieks,» biznesa jomas izvēli skaidro aizputnieks.

Ziemā uzņēmums nodarbina desmit aizputniekus, kas ir daudz būvniecībā ziemas sezonā, bet vasarās pie atsevišķiem objektiem tiek pieaicināts papildu darbaspēks.

Par darba trūkumu SIA Tap nevarot sūdzēties: objekti ir bijuši ne vien Aizputē, bet arī Pāvilostā, Kalvenē, Sakā un citviet. «Neviens jau nav gudrs uzreiz, no kļūdām mācāmies. Esam augšanas stadijā un zinām, ka komandā ir spēks. Biznesam nekas netraucē, jādarbojas tikai! Nākotnes plāni? Pierādīt sevi kā augstas klases spēlētāju visas Kurzemes mērogā.»

Plašāk - laikrakstā Kursas Laiks.

Komentāri

Pievienot komentāru