Rungainis: Ekonomikas pārkaršana nav gaidāma

2017. gada 18. decembris plkst. 12:05
Sadaļa: Ekonomika
Dalies ar šo rakstu

Ekonomikas pārkaršanas risks Latvijā šobrīd pieaug, un tas ir lielāks nekā pirms pāris gadiem. Tomēr situācija ļoti atšķiras no tās, kas bija 2005., 2006., 2007. gadā, Rīga TV24 sacīja investīciju baņķieris Ģirts Rungainis.

Viņaprāt, ekonomikas pārkaršana mūs tomēr nesagaida, atskaitot celtniecības sektoru, «par kuru ir skaidrs, ka lielākā daļa kompāniju strādās, algas pastiprināti ies uz augšu un tas būs sadārdzinājums visiem, kuriem būs kaut kāda darīšana ar šo sektoru tuvākajos trīs līdz piecos gados».

Uz pārējo ekonomiku šāds scenārijs neattiecoties, jo bankas ir daudz piesardzīgākas, kas saistīts ar faktu, ka Zviedrijā nekustamā īpašuma burbulis ir plīšanas stadijā. Iepriekšējā krīze Latvijā vēl esot svaigā atmiņā.

«Risks pieaug, bet es nedomāju, ka tas ir kaut kas tāds, kas varētu ietekmēt Latvijas iedzīvotāju dzīvi tuvākajos gados,» pauda Ģ. Rungainis.

Kā vēstīts, Latvijas Banka paaugstinājusi iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 4,2% līdz 4,7%.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds