Sadursmes un demonstrācijas ar naftu bagātajā Bahreinā draud atsaukties uz visu pasauli 

Turpinās pieaugt sadursmes Persijas līča valstī Bahreinā. Kopš 14. februāra valsts piedzīvo politisku nestabilitāti un plaša apmēra demonstrācijas. Ievērojot Bahreinas stratēģiski svarīgo atrašanās vietu un to, ka tā ir viena no galvenajām naftas eksportētājām, notiekošais šeit var atsaukties uz visu pasauli, ir pārliecināti eksperti. Protesta akcijas iedvesmoja notikumi Tunisijā un Ēģiptē. Bahreinas iedzīvotāji devās galvaspilsētas Manāmas ielās, lai pieprasītu režīma maiņu un konstitucionālas monarhijas ieviešanu. Nākošajās dienās protesti pārauga vardarbīgās sadursmēs ar valsts policiju un armiju. Rietumvalstis ir aicinājušas Bahreinas valdību ievērot savaldību un protestētājus būt atbildīgiem, tomēr abas puses ir noskaņotas visai kareivīgi.

Jānis Rancāns, 2011. gada 18. februāris plkst. 11:00

14. februārī valsts iedzīvotāji pulcējās Manāmas ielās, kur iesaistījās sadursmēs ar policiju. Dienu vēlāk, 15. februārī, demonstranti ieņēma Manāmas Pērļu laukumu, kur centās uzsliet teltis, tādā veidā atkārtojot Ēģiptes notikumus. 17. februārī situācija kļuva saspīlētāka, pilsētas ielās izvietojās armija un vardarbīgā ceļā atbrīvoja laukumu.

Līdz šim nemieros bojā gājuši četri cilvēki un daudzi simti ir ievainoti, situācija saglabājas ārkārtīgi saspīlēta un, kā ziņo BBC, Manāmas ielās ir izvietota armijas bruņutehnika.

Bahreina ir sala Persijas līcī, kurā bāzējas ASV Piektā flote, tā atrodas netālu no Saūda Arābijas krastiem, un dramatiska situācijas eskalācija var ietekmēt spēku līdzsvaru visā reģionā.

Kā jau iepriekš ziņots, Tuvo austrumu valstis piedzīvo spēcīgus politiskus, ekonomiskus un sociālus satricinājumus, kas atbalsojas visā pasaulē.