Sāk ekoloģiska, otrreizēji pārstrādāta papīra PaPapīrs tirdzniecību

2012. gada 11. septembris plkst. 15:13
Autors: NOZARE.LV
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Gada sākumā izveidotā SIA PaPapīrs sākusi otrreizēji pārstrādāta papīra PaPapīrs, kura ražošanā nav izmantoti videi kaitīgi procesi, tirdzniecību, informēja PaPapīra idejas autors Pēteris Virsnieks.

Sākot PaPapīra ražošanu, būtiskākās investīcijas bija nepieciešamas iepakojuma izstrādē, mājaslapas izveidošanā un mārketinga aktivitātēs, norādīja Virsnieks, taču ieguldīto investīciju apjomu neatklāja.

«Tā kā tehnoloģiskās iekārtas jau bija SIA Papīrfabrika Līgatne īpašumā, atsevišķi papildu ieguldījumi iekārtās nebija nepieciešami. Sagatavošanās darbi PaPapīra ražošanas sākšanai ilga aptuveni pusgadu,» sacīja Virsnieks.

Pašlaik uzņēmums koncentrējas tikai uz Latvijas tirgu, bet nākamā gada sākumā plānots PaPapīru piedāvāt arī kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā.

«Tā kā PaPapīrs tikai nupat sācis savu ceļu pie patērētāja, grūti prognozēt konkrētus pārdošanas apjomus. Esam saņēmuši jau pirmās pozitīvās atsauksmes no lietotājiem un pagaidām plānojam saražot līdz 100 tonnām PaPapīra pirmajā darbības gadā. Pieņemot, ka videi draudzīgi uzņēmumi vēlēsies PaPapīru padarīt par savu ikdienas papīru, pieļauju iespēju, ka pārsniegsim plānotos apjomus,» skaidroja Virsnieks.

Viņš informēja, ka PaPapīrs ir ražots Līgatnē no Latvijā savāktās, šķirotās baltās makulatūras. Tas ir 100% otrreizēji pārstrādāts papīrs, kura ražošanas ciklā nav pielietoti ķīmiski, videi kaitīgi procesi. Jaunajam papīram ir viegls, dabīgs tonējums, kas, mazinot kontrastu starp tekstu un fonu, saudzē lasītāja acis.

Kvalitātes un pielietojuma ziņā PaPapīrs neatšķiras no ierastā, spilgti baltā drukaspapīra, sacīja Virsnieks. Tas ir radīts, domājot par apkārtējo vidi un jaunu, iedvesmojošu pieeju ikdienas drukas un kopēšanas darbiem.

«Ikdienā neaizdomājamies par to, ka spilgti baltā papīra ražošanai tiek patērēts ievērojams kokmateriālu, ūdens un ķimikāliju daudzums, turklāt tā ražošanas procesā rodas daudz dažādu kaitīgu blakusproduktu. PaPapīra izmantošana ir iespēja ne tikai dabas draugiem saudzēt vides resursus, bet arī zaļi domājošiem uzņēmumiem uzskatāmi paradīt savu nostāju videi draudzīgas uzņēmējdarbības īstenošanā. PaPapīrs būs nopērkams kancelejas preču veikalos visā Latvijā, kā arī septembra sākumā atvērtajā interneta veikalā papapirs.lv,» piebilda Virsnieks.

SIA PaPapīrs izveidota šī gada februārī ar mērķi Latvijas zaļi domājošiem patērētājiem nodrošināt iespēju ērti iegādāties pārstrādātu, videi un acīm draudzīgu biroja papīru. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2000 latu, un tā vienīgais īpašnieks ir Pēteris Jeršovs.

PaPapīrs tiek ražots sadarbībā ar SIA Papīrfabrika Līgatne, izmantojot papīrfabrikas tehnoloģiskās iekārtas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām