Mazais bizness

Sākam biznesu: Gribētos sasniegt Ameriku

Anda Asere, 09.04.2018

Agnese Aljēna

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Coolored izdod pieaugušo krāsojamo grāmatu Sounds of the City; drīzumā iznāks arī otrā grāmata – Kitchen Stories

«Šī ir grāmata pieaugušajiem,» saka Rīgas pilsētskicēšanas kustības aktīviste un projekta Coolored.art līdzautore Agnese Aljēna. Ideja par cita līmeņa krāsojamo grāmatu pieaugušajiem radusies palielā domubiedru pilsētskicētāju un viņu draugu pulkā. Pirmā grāmata nonāca tirdzniecībā īsi pirms Ziemassvētkiem. Grāmatā ir dažādu valstu mākslinieku darbi – Indonēzijas, Portugāles, Krievijas, Amerikas, Vācijas, Francijas, Ungārijas, Lietuvas, Latvijas un Lietuvas.

Veikalos jau ir daudz krāsojamo grāmatu pieaugušajiem. «Mums bija doma piedāvāt kaut ko atšķirīgu – radīt kopīgu mākslas darbu, kad viens mākslinieks iesāk un otrs pabeidz,» raksturo Agnese. Atšķirīgais no citām pieaugušo krāsojamām grāmatām ir tas, ka šos zīmējumus paredzēts izkrāsot ar ūdenskrāsām, mākslinieki ļauj likt savu parakstu blakus viņu parakstam, un mākslas darbu var ierāmēt un kārt viesistabā pie sienas. Vienlaikus tas nozīmē, ka krāsojamā grāmata ir dārgāka, jo tajā izmantots biezāks papīrs nekā produktos, ko domāts krāsot ar zīmuļiem, un tālāk neko ar tiem nedarīt. Projekta virzītāji ilgi testējuši dažādus papīrus, jo vēlējās, lai var krāsot ne vien ar zīmuļiem, bet arī ar ūdenskrāsām, marķieriem un pludināmajiem flomasteriem.

Ar tādiem pašiem zīmējumiem kā grāmatā ir sagatavotas arī pastkartes, un paralēli šim projektam Coolored piedāvā arī krāsojamās lapas bērniem.

«Mums gribas sasniegt Ameriku. Dot grāmatas veikaliem uz realizāciju ir iesaldēta nauda, tāpēc domājam piesaistīt finansējumu Kickstarter, lai būtu līdzekļi, par ko sadrukāt grāmatas, izdalīt veikaliem un skatīties, kas notiek,» saka Agnese.

Visu rakstu Gribētos sasniegt Ameriku lasiet 9. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru