Samazinoties rūpniecisko pasūtījumu apjomam ES, Latvija uzrāda 35% pieaugumu

2012. gada 25. janvāris plkst. 13:01
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lai arī eirozonā un 27 Eiropas Savienības (ES) valstīs pērnā gada nogalē jaunu rūpniecības pasūtījumu apjoms ir samazinājies, Latvijā jaunu rūpniecības pasūtījumu apjoms gan gada, gan mēneša griezumā ir pieaudzis, turklāt tas ir straujākais pieaugums ES, liecina Eurostat dati.

Pērnā gada novembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada novembri, ES jaunu rūpniecības pasūtījumu apjoms ir samazinājies par 1,2%, bet eirozonā – par 2,7%, mēneša griezumā samazinājums ir attiecīgi 1,3% un 1,5%. Kopumā no 27 ES valsīm jaunu rūpniecības pasūtījumu apjoms ir samazinājies astoņās valstīs, bet palielinājies – 13 valstīs.

Latvijā mēneša griezumā pērnā gada novembrī rūpniecības apjomi ir palielinājušies par 23,2%, kas ir lielākais pieaugums ES. Tāpat, salīdzinot pērnā gada novembri ar 2010. gada novembri, jaunu rūpniecības pasūtījumu apjoma palielināšanās ziņā Latvija ir ES līdere - jaunu rūpniecības pasūtījumu apjoms ir pieaudzis par 35,6%.

Latvijai seko Igaunija, kurai rūpniecisko pasūtījumu apjoms gada griezumā palielinājies par 12,4%, un Polija (+11,3%). Gada griezumā kaimiņvalstī Lietuvā jaunu rūpniecības pasūtījumu apjoms palielinājies par 2,5%.

Mēneša griezumā viens no lielākajiem jaunu rūpniecības pasūtījumu apjomu pieaugumiem ir Īrijai (+14,5%) un Rumānijai (+6,3%). Savukārt Igaunjā tas sarucis par 16%, bet Lietuvā palielinājies par 4,7%.

Ievērojamākais samazinājums mēneša griezumā bijis Zviedrijā (-6,1%), Vācijā (-5,0%), Ungārijā un Nīderlandē (abās -3.0%), bet gada griezumā – Portugālē (-25,0%), Zviedrijā (-9,7%) un Ungārijā (-7,4%).

Jau vēstīts, ka pērnā gada oktobrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, Latvijā rūpniecības produkcijas apjoms palielinājās par 5,1%, kas bija piektais straujākais ES.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām