Sekojot idejai: No kurjerpārvadājumiem pievēršas ēdiena piegādei 

Zeew, kas iepriekš nodarbojās ar mazu paciņu kurjerpārvadājumiem, tagad pievēršas ēdiena piegādei; kā biznesa atšķirības zīmi uzņēmums izvēlas bezmaksas pakalpojumu.

Anda Asere, 23.5.2019
1/3

Muhameds Gaits (Mohamed Ghaith), SIA Zeew dibinātājs.

Foto: Sintija Zandersone/LETA

Biznesu SIA Zeew sāka ar ideju palīdzēt ar piegādēm ziedu veikaliem un citiem mazajiem uzņēmumiem, kļūstot par šo kompāniju kurjerpartneri. «Esam fokusējušies uz ēdiena piegādi, jo šajā jomā ir lielāks pieprasījums un šajā biznesā ir arvien pieaugoši apjomi,» saka Muhameds Gaits (Mohamed Ghaith), SIA Zeew dibinātājs. Viņš uzsver, ka no citiem tirgus spēlētājiem atšķiras ar bezmaksas piegādi. «Vienīgie Rīgā piedāvājam bezmaksas piegādi – cilvēks maksā tikai par ēdienu. Sapratām, ka mums ir jāatšķiras no konkurentiem. Redzējām, ka klientiem viena no svarīgākajām lietām ir tieši piegāde. Ja viņiem tas ir tik svarīgi, izlēmām piedāvāt piegādi bez maksas,» uzsver Muhameds. Pakalpojums darbojas līdz pat 11 km attālumā no restorāna, kas nozīmē, ka uzņēmums pārklāj teju visu Rīgu, pat Babīti.

Biežāk ēd burgerus

Uzņēmēja novērojumi liecina, ka Rīgā cilvēkiem īpaši garšo burgeri, tos klienti pasūta visu laiku. «Burgeri pēc pieprasījuma ir pirmajā vietā. Tie šobrīd ir populāri, cilvēki izbauda šo ēdienu, jo tam ir pieejama cena un nav ilgi jāgaida. Vēl viens skaidrojams šī ēdiena popularitātei ir tas, ka Zeew ir daudzi labi zināmi ēdinātāji, kas piedāvā burgerus. Turklāt, ja cilvēks vēl redz bezmaksas piegādi, uzreiz pasūta,» stāsta Muhameds. Burgeriem seko suši, pica, kebabs un citi ēdieni.

Visbiežāk pasūtījumus saņem no Imantas, Zolitūdes un šīs apkārtnes. Viņš spriež, ka tas tāpēc, ka lielākā daļa restorānu un kafejnīcu atrodas centrā un otrpus Daugavai ir mazāk iespēju izvēlēties maltīti, jo īpaši – ar piegādi. «Piemēram, populārā Ghetto Pietura ir centrā, un līdz ar bezmaksas piegādi kļūst interesanti pasūtīt ēdienu no turienes,» viņš novērojis.

Vakarā vieglākas maltītes

Visbiežāk cilvēki pasūta ēdienu laikā no 11 līdz 13.30 dienā, lai ieturētu pusdienas birojā. Tad pāris stundu ir mierīgāks periods, dzīvība atkal atgriežas ap četriem un lielākā aktivitāte ilgst līdz septiņiem vakarā. Dienas noslēgumā aktivitāte proporcionāli samazinās līdz piegādes slēgšanas laikam pusvienpadsmitos vakarā.

Zeew darbu sāk 10.30 no rīta, bet uz brokastīm uzņēmums īpaši nekoncentrējas. Šis segments arī nav īpaši aktīvs, jo cilvēki nav raduši pasūtīt brokastu ēdienus uz mājām vai biroju. Arī kafejnīcās Latvijā pagaidām brokastis nav ļoti populāra ēdienreize.

Visu rakstu lasiet 23. maija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

No šīs sadaļas

Liepājniece Ilze Šupstika pamet labi atalgotu darbu, lai no sirds nodotos tam,...

Bērnu mēbeļu ražotājs Iemīļotā koka mājiņa (SIA Beloved tree house) «laužas» eksporta...

BMX riteņbraucējs un veselīgā saldējuma ražotājas SIA Avenei īpašnieks Dāvis Dudelis secinājis,...

Zīmola Twinkle Twinkle stāsts aizsācies pirms trīs gadiem ar pirmo radīto mugursomu...

Kā liecina Lursoft dati, uzņēmēja Kristīne Rožkalne patlaban ir 100% īpašniece divos...

Piesaistot Eiropas finansējumu, Kazdangas pagastā attīsta tūrisma biznesu...

Savu darbību Rīgā beidzis restorāns Kinfield. Kā atklāj tā īpašniece Kristīne Rožkalne,...

Rīgā, Rūpniecības ielā 44, atklāta jauna koncepta manikīra un pedikīra studija IVANNA...

SIA 3D Strong ražotās oglekļa nanocaurulīšu piedevas 3D printeru materiāliem var palielināt...

Ilva Žaka kopā ar vīru Artūru radījuši mazo biznesu - svētku piekabi, kuru...