Senāts atceļ spriedumu atzīt Plaudes-Rēlingeres maksātnespēju

2011. gada 11. maijs plkst. 21:18
Autors: LETA
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Augstākās tiesas (AT) Senāts šodien atcēla Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2010.gada decembra spriedumu, ar kuru Kolonnas grupas dibinātāja un akcionāre Ieva Plaude-Rēlingere tika atzīta par maksātnespējīgu.

Senāts šodien pēc Ģenerālprokuratūras protesta šo Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu atcēla un jautājumu nodeva jaunai izskatīšanai, informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja.

Šodien Senāts paziņoja tikai saīsināto lēmumu. Ar tā motīviem būs iespējams iepazīties no 20.jūnija.

Lai gan spriedums par Plaudes-Rēlingeres maksātnespējas pasludināšanu un bankrota procedūras sākšanu ir atcelts, tiesā ir ierosināta viņas maksātnespējas lieta. Administratoram samaksātā atlīdzība nav jāatmaksā, savukārt laikā no maksātnespējas procesa pasludināšanas veiktās īpašuma izsoles tiesas ceļā var apstrīdēt kreditori.

Ģenerālprokuroratūra 25.februārī iesniedza protestu par Plaudes-Rēlingeres maksātnespēju. Ar lūgumu iesniegt protestu par Plaudes-Rēlingeres atzīšanu par maksātnespējīgu Ģenerālprokuratūrā vērsās AS Parex banka (Parex).

Kā iepriekš skaidroja Parex Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja Marita Ozoliņa-Tumanovska, banka tiesas lēmumu, atzīstot Plaudi-Rēlingeri par maksātnespējīgu, uzskata par nepamatotu un norāda, ka lietas izskatīšanā pieļauti būtiski procesuālo un materiālo tiesību normu pārkāpumi.

Banka uzskata, ka tiesa nav vērtējusi Parex iesniegtos pierādījumus par Plaudes-Rēlingeres «apzinātām un ļaunprātīgām darbībām» kā maksātnespējas cēloni. Pēdējo trīs gadu laikā pirms maksātnespējas ierosināšanas Plaude-Rēlingere veikusi vairākus darījumus ar saistītām personām, ievērojami pasliktinot savu mantisko stāvokli.

Parex uzskata, ka darījumi veikti nolūkā izvairīties no saistību izpildes un tie būtiski aizskāruši kreditoru intereses.

Tāpat Parex uzskata, ka Plaude-Rēlingere maksātnespējas lietā sniegusi nepilnīgu jeb nepatiesu informāciju par savu mantu. Piemēram, bankas rīcībā ir informācija par Plaudei-Rēlingerei piederošiem aktīviem, kurus Plaude-Rēlingere mantas pārdošanas un kreditoru apmierināšanas plānā nav uzrādījusi kā sev piederošus.

Parex sākusi tiesvedības procesus pret vairākiem Kolonnas grupas uzņēmumiem un Plaudi-Rēlingeri kā fizisku personu. Tiesvedību sākšanas iemesls ir Kolonnas un Plaudes-Rēlingeres ilgstoša saistību pret Parex nepildīšana.

Jau ziņots, ka pagājušā gada decembrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pasludināja Plaudes-Rēlingeres maksātnespējas procesu un sāka viņas bankrota procedūru. Bankrota procedūras termiņš noteikts pieci gadi.

Tiesa arī veica maksātnespējas atzīmes attiecībā uz diviem uzņēmējas īpašumiem Rīgā, Kaļķu ielā, un Valmierā, Jaunvāles ielā.

Plaude-Rēlingere par maksātnespējīgu atzīta no 2010.gada 29.oktobra, un tiesas spriedums nebija pārsūdzams.

Kā ziņots, AS Holding Kolonna grupas uzņēmumi 2009.finanšu gadā strādājuši ar 105 miljonu eiro (73,5 miljonu latu) apgrozījumu.

Holdinga Kolonna uzņēmumi Latvijas tirgū darbojas kopš 1991.gada, to darbības virzieni ir parfimērijas, kosmētikas vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība, ar šīm nozarēm saistīto pakalpojumu sniegšana, kā arī nekustamo īpašumu attīstīšana un ar to saistīto pakalpojumu sniegšana.

Holdingā Kolonna ir 21 uzņēmums, kas kopumā nodrošina 971 darba vietu Latvijā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām