Tiesa daļēji apmierina Swedbank prasību pret Kolonnu strīdā par 3 miljonu latu piedziņu 

Rīgas apgabaltiesā daļēji apmierināja AS Swedbank prasību pret šobrīd maksātnespējīgo uzņēmēju Kolonnas grupas dibinātāju Ievu Plaudi-Rēlingeri, viņas dēlu Ivaru Plaudi-Lasmani, kā arī Menas salā reģistrēto uzņēmumu Kolonna Limited un tam daļēji piederošo patlaban maksātnespējīgo SIA Hotel Kolonna par 3 miljonu latu piedziņu.

LETA, 10.9.2012

Kā informē tiesā, nolemts piedzīt nesamaksāto parāda pamatsummu, nesamaksātos procentus par iztērēto aizdevuma daļu laikā no 2009.gada 18.augusta līdz 2011.gada 1.novembrim, kā arī piedzīt nokavējuma procentus laika posmā no 2010.gada 30.aprīļa līdz 2011.gada 1.novembrim. Tāpat tiesa lēma piedzīt līgumsodu un tiesas izdevumus.

Šodien tika apsludināts saīsinātais spriedums, bet pilns tā teksts būs pieejams 24.septembrī. Sākot no šī datuma, 20 dienu laikā spriedumu varēs pārsūdzēt.

Swedbank vērsās tiesā, lai piedzītu 3 514 020 latu parādu no Ievas Plaudes-Rēlingeres, viņas dēla un uzņēmuma Kolonna Limited, tostarp vēršot parādu piedziņu uz diviem īpašumiem Jaunajā ielā, Langstiņos, ko Plaude-Rēlingere atdāvināja savam dēlam neilgi pirms maksātnespējas procesa pasludināšanas, tādā veidā izņemot īpašumus no maksātnespējas procesa, padarot neiespējamu mantas piedzīšanu.

Jau ziņots, ka Plaudes-Rēlingeres dēla Ivara Plauža-Lasmaņa pārstāve tiesā Agnese Osīte norādīja, ka abi īpašumi bija Plaudes dāvinājums dēlam, kas bija veikts, lai pildītu Plaudes tēva pienākumu par īpašumu nodošanu mazdēlam, līdz ar to šim dāvinājumam nevar piedēvēt simulatīvu raksturu.

Tiesa šodienas sēdē apmierināja Kolonnas dibinātājas Ievas Plaudes-Rēlingeres pieteikumu par prasības nodrošinājuma atcelšanu attiecībā uz viņas kustamās un nekustamās mantas - obligāciju un vērtspapīru - apķīlājumu. Lēmums nav pārsūdzams un ir izpildāms nekavējoties.

Tomēr tiesa pilnībā noraidīja Ievas Plaudes-Rēlingeres pārstāves lūgumu izbeigt tiesvedību šajā lietā, jo neuzskatīja, ka prasība nevar tikt izskatīta līdz maksātnespējas procesa izbeigšanai. Swedbank pārstāvis tiesā norādīja, ka tas būtu iespējams vienīgi tajā gadījumā, ja lieta tikta sadalīta.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2011.gada 22.jūlijā bija atzinusi uzņēmuma maksātnespēju un par Kolonnas administratori iecēla Janu Ruģeli. Tā pati tiesa 1.novembrī atzina par maksātnespējīgu pašu Plaudi-Rēlingeri. Tiesa sāka arī viņas bankrota procedūru, kuras termiņš tika noteikts uz pieciem gadiem.

Rīgas apgabaltiesa šī gada pavasarī atlika prasības izskatīšanu, jo saņēma lūgumu no Latvijas Pasta bankas par tās pieaicināšanu trešās personas statusā. Šodienas tiesas sēdē Latvijas Pasta bankas pārstāvji neieradās.

Swedbank prasību par parādu piedziņu Rīgas apgabaltiesa daļēji nodrošināja bet banka Augstākajā tiesā (AT) bija apstrīdējusi lēmumu daļā, ar kuru noraidīts tās pieteikums par prasības nodrošināšanu.

AT atcēla Rīgas apgabaltiesas lēmumu daļā par nodrošinājuma pieteikuma noraidīšanu un lika jautājumu skatīt atkārtoti.

Pēc Firmas.lv informācijas, 51% no 2004.gada 2.jūlijā reģistrētās Hotel Kolonna pieder Menas salā reģistrētajai Kolonna Limited, 34% īpašniece ir Margarita Platace, bet 15% pieder Anetei Bilzēnai. Sākotnēji 50% uzņēmuma īpašniece bijusi arī pati Plaude-Rēlingere.

Jau ziņots, ka ar prasību tiesā pret Plaudi-Rēlingeri, uzņēmēju Jāni Lasmani, kā arī AS KCG un AS DK Holding, kuras iepriekšējais nosaukums bija AS Holding Kolonna, iepriekš vērsās arī Parex banka. Rīgas apgabaltiesa 2011.gada aprīlī no visiem atbildētājiem solidāri piedzina 1,83 miljonus latu. Spriedums ir stājies spēkā.

Tevi varētu interesēt

Pirmajā pusgadā bankas nopelnījušas 78,5 miljonus latu, tomēr daļa banku joprojām strādā...

Swedbank vairāk nekā miljons klientu vidū, kā norāda pati banka, ir arī...

Vidējais studenta budžets vienam mēnesim visbiežāk ir 100 līdz 200 latu robežās,...

Latvijas mazie uzņēmumi jeb uzņēmumi ar apgrozījumu līdz diviem miljoniem latu gadā...

Swedbank joprojām norāda, ka tai ir vairāk nekā miljons klientu, un banka...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Latvijas AS Spodrība nākusi klajā ar jaunu produktu līniju ECO Seal For...

Latvijas degvielas tirgotāji Statoil un Neste šodien paaugstinājuši benzīna cenu par...

Neraugoties uz mēbeļu tirgus svārstībām un modes maiņu, Daiļrade koks uzņēmums ir...

Vairāku lielu pārtikas pārstrādes un citu nozaru uzņēmumus apvienojošā holdinga SIA AB...

Šogad Liepājas ostā vislielākais kravu apjoma pieaugums bijis labībai un tās produktiem,...

Lai arī Latvijas ārējās tirdzniecības lielākie partneri ziņo par lēnāku ekonomikas pieaugumu...

Starptautiskajā lidostā Rīga no rītdienas, 11.septembra, tiks veikta divu jaunu pasažieru reģistrētās...

Lidostas Rīga rīcībā ir nonākusi informācija, ka viena no lidostas teritorijā strādājošajām...

Jelgavā bāzētais autobusu ražotājs Amo Plant šonedēļ ar Gazprom export pārstāvjiem pārrunāja...

Zemo cenu lidsabiedrības Ryanair lēmums ziemas sezonā samazināt lidojumu skaitu no desmit...