Septembrī turpina pasliktināties privāto pensiju plānu rezultāti 

Šogad septembrī turpina pasliktināties privāto jeb trešā līmeņa pensiju plāni – jau gandrīz visi uzrāda negatīvu ienesīgumu pēdējos 12 mēnešos.

Ieva Mārtiņa, 19.10.2011

Vēl šogad augustā negatīvu ienesīgumu uzrādīja puse pensiju plānu, bet septembrī to skaits sasniedza 16 no kopumā 18 atklātajiem un viena slēgtā pensiju fonda. Tie ir sliktākie rādītāji pēdējā gada laikā.

Latvijas komercbanku asociācijas Pensiju fondu komitejas vadītājas Rudītes Zvirgzdiņas sniegtā informācija liecina, ka 15 atklāto pensiju fondu (PF) plāniem bijis negatīvs ienesīgums – 0,29% līdz -11,06% apjomā, vienīgajam slēgtajām pensiju plānam ienesīgums sasniedza – 0,59, bet pārējiem trijiem atklātajiem PF plāniem ienesīgums bijis 0,03% līdz 1,37% apjomā. Šogad iepriekšējos mēnešos negatīvu ienesīgumu uzrādīja viens, divi vai trīs pensiju plāni.

Saskaņā ar datiem pērn septembrī negatīvu ienesīgumu 1,11% apjomā pēdējos 12 mēnešos uzrādīja viens pensiju plāns – GE Money atklātais PF plāns Tvists, kura 12 mēnešu ienesīgums negatīvs ir arī šogad septembrī – 2,95%.

Šogad septembrī augustā lielāko mīnusu (12 mēnešos) 11,06% apjomā (attiecīgi augustā bija 3,77%) uzrāda Swedbank pensiju plāns Dinamika+100, kas ar 13094 dalībniekiem (3,02 milj. Ls neto aktīviem) ir sestais lielākais pensiju plāns. Šim plānam ienesīgums kopš tā darbības sākuma 2006. gada 27. decembrī šogad septembrī arī ir negatīvs, sasniedzot mīnus 10,93% gadā, kas pat ir sliktāks rādītājs nekā pirms gada, kad šī plāna negatīvais ienesīgums bija sasniedzis 8,82%.

Savukārt šogad septembrī labāko rezultātu, tiesa, vien 1,37% apjomā (12 mēnešu periodā) uzrāda Finasta atklātā PF plāns Baltikums Universālais (150 dalībnieki). Augustā labāko rezultātu uzrādīja Swedbank atklātā PF mazākais pensiju plāns – Dinamika + (USD), tomēr septembrī šī plāna ienesīgums būtiski pasliktinājās un bija negatīvs – 3,51% apjomā.

Septembrī mīnusos iebrauca arī visi Citadele atklātā PF pensiju plāni, kas vēl augustā uzrādīja pozitīvu ienesīgumu pēdējo 12 mēnešu laikā. Tajā skaitā pēc dalībnieku skaita ceturtā lielākā plāna Citadele Sabalansētais (25,49 tūkstoši dalībnieku, kas uzkrājuši 11,01 milj. Ls) ienesīgums pēdējos 12 mēnešos bijis – 0,29%, bet kopš šī plāna darbības sākuma (1999. gada 30. septembrī) ienesīgums vēl veido 5,875% un ir augstākais pārējo atklāto PF vidū.

Lielāks ienesīgums kopš darbības sākuma – 6,82% - ir tikai slēgtajam pensiju plānam Pirmais Slēgtais Pensiju Fonds.

Pēc dalībnieku skaita lielākais pensiju plāns (36369 dalībnieki, kuru kopējais uzkrāto aktīvu apjoms septembra beigās bija 30 miljoni latu) – SEB Sabalansētais pensiju plāns – septembrī uzrādījis negatīvu ienesīgumu – 1,782% apjomā (augustā bija niecīgs plus 0,38% apjomā), bet kopš šī plāna darbības sākuma 2000. gada 31. jūlijā tā kopējais ienesīgums sasniedza 3,61%.

Dati liecina, ka šā gada septembra beigās kopumā atklātajos un slēgtajā pensiju plānā kopējais dalībnieku skaits sasniedzis 196718, kuru kopējais iemaksāto un nopelnīto aktīvu apjoms sasniedzis 114,2 miljonus latu. Salīdzinot ar pērnā gada septembri, gada laikā dalībnieku skaits pieaudzis par 5011 dalībniekiem jeb 2,6%, bet kopējais neto aktīvu apjoms pieaudzis par 8,78 miljoniem latu jeb 8,3%.

Tevi varētu interesēt

Swedbank Ieguldījumu pārvaldes sabiedrība pensiju 2.līmeņa plānu klientiem pērn kopumā nopelnīja...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Šodien notiekošās valsts vērtspapīru konkurējošā daudzcenu izsoles laikā...

Starptautiskā biržu grupa NASDAQ OMX investoriem radījusi iPhone un iPad bezmaksas lietojumprogrammu...

Viens no pasaules vadošajiem veselības aprūpes uzņēmumiem Roche šodien paziņoja,...

Valdot neskaidrībai, netrūkst arī pievilcīgu aktīvu, tā eksperti. Šobrīd, kad pasaules...

Šodien slavenā investīciju banka Goldman Sachs samazinājusi savas 2012. gada naftas un...

Vara cena šo nedēļu sākusi ar strauju kritumu - par 5% līdz...

Pasaules vadošie akciju tirgus indeksi šonedēļ turpina savu mētāšanos –...

Investori septembrī savos portfeļos nedaudz palielinājuši gan akciju, gan skaidras naudas īpatsvaru,...

Liela daļa Eiropas akciju tirgu indeksi šodien piedzīvoja nelielu vērtības kāpumu, ko...

Šodien pasaules lielākajos akciju tirgos skaidra tendence vērojama nebija. Akciju tirgu indeksu...