Ražošana

SIA Silu kūdra par 184,2 tūkstošiem eiro iegādāsies jaunu ražošanas līniju

Žanete Hāka, 21.11.2016

Jaunākais izdevums

Noslēdzies SIA Silu kūdra izsludinātais konkurss par kūdras un kūdras substrāta pakošanas līnijas 250 L iepakojumam iegādi, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Iepirkumā saņemti četru pretendentu pieteikumi, bet par uzvarētāju pasludināts Itālijas uzņēmums Essegi 2 s.r.l..

Uzvarētāja piedāvātā līgumcena ir 184,2 tūkstoši eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Silu kūdra par 200 000 eiro iegādāsies jaunas kūdras pakošanas iekārtas

Zane Atlāce - Bistere, 10.11.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Engures novada kūdras un kūdras substrātu ražošanas uzņēmums Silu kūdra saņēmis bankas Citadele aizdevumu 200 000 eiro apmērā, kas tiks ieguldīts jaunu kūdras pakošanas iekārtu iegādē un uzstādīšanā, informē bankā.

Projektam piesaistīts Lauku atbalsta dienesta finansējums. Investīcijas palīdzēs uzņēmuma apgrozījumu palielināt par 30% - 50%.

Uzņēmums Silu kūdra jauno iekārtu šobrīd izmanto testa režīmā. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Ritenis norāda, ka ar jauno ražošanas iekārtu iespējams saražot kvalitatīvākus kūdras maisus un palielināt saražotās produkcijas apjomu. Tas ļaus produkciju piedāvāt tirgū par saistošāku cenu, tādējādi palielinot arī uzņēmuma apgrozījumu.

Bankas Citadele Vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs Guntis Mincis uzskata, ka Silu kūdra ir labs piemērs uzņēmējdarbībā, kas izmanto bankas un Lauku atbalsta dienesta finansējumu uzņēmuma attīstībai. Latvijas reģioniem šādu eksportspējīgu uzņēmumu izaugsme ir būtiska, jo nodrošina stabilas darba vietas un nodokļu ienākumus. Šādi uzņēmumi veicina to, ka reģionos atgriežas ģimenes gan no lielpilsētas, gan ārzemēm, norāda G.Mincis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

SIA Silu kudra par 250 tūkstošiem eiro vēlas iegādāties kūdras pakošanas līniju

Žanete Hāka, 29.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums SIA Silu kudra izsludinājis konkursu Kūdras un kūdras substrāta pakošanas līnija 250 L iepakojumam iegādei, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Iekārta uzvarētājam būs jāpiegādā līdz 2017.gada 15. jūlijam. Iepirkuma paredzamā līgumcena ir 250 tūkstoši eiro.

Pretendenti savus pieteikumus var iesniegt līdz šā gada 15.jūlijam.

Db.lv jau rakstīja, ka pērn kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmums SIA Silu kudra saņēma no bankas Citadele 300 000 eiro lielu kredītu, kas ieguldīts uzņēmuma attīstībā. Pērnā gada novembrī Smārdes pagastā, Engures novadā uzņēmums atklāja jaunu, uz mazo dārzkopju vajadzībām orientētu kūdras substrāta ražošanas līniju, informē bankā.

SIA Silu kudra substrātu ražo no 2007. gada, bet ar kūdras ieguvi nodarbojas kopš 2011. gada. Uzņēmumā pieejami 18 dažādi maisījumi, ko ražo pamatā no izsijātām kūdras frakcijām. Visu kūdru Silu kudra iepērk no Latvijas kūdras purvu izstrādātājiem, kā arī iegūst 100 hektāru lielajā uzņēmuma kūdras ieguves laukā. Substrātu ražošanai lieto grieztās gabalkūdras frakcijas, kā arī frēzkūdras frakcijas un melnās kūdras frakcijas. Citas pievienojamās izejvielas šeit iepērk no Latvijas un ārzemju izejvielu ražotājiem. Atkarībā no pasūtījuma kūdras substrāta ražošanā tiek maisītas kūdru frakcijas kopā, pievienojot nepieciešamā daudzumā kaļķi, NPK, mikroelementus, perlitu, mālu. Kaļķi iepērk no Latvijas ražotājiem, pārējos elementus importē no Vācijas.

Komentāri

Pievienot komentāru