Silu kūdra par 200 000 eiro iegādāsies jaunas kūdras pakošanas iekārtas

2017. gada 10. novembris plkst. 11:05
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Engures novada kūdras un kūdras substrātu ražošanas uzņēmums Silu kūdra saņēmis bankas Citadele aizdevumu 200 000 eiro apmērā, kas tiks ieguldīts jaunu kūdras pakošanas iekārtu iegādē un uzstādīšanā, informē bankā.

Projektam piesaistīts Lauku atbalsta dienesta finansējums. Investīcijas palīdzēs uzņēmuma apgrozījumu palielināt par 30% - 50%.

Uzņēmums Silu kūdra jauno iekārtu šobrīd izmanto testa režīmā. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Ritenis norāda, ka ar jauno ražošanas iekārtu iespējams saražot kvalitatīvākus kūdras maisus un palielināt saražotās produkcijas apjomu. Tas ļaus produkciju piedāvāt tirgū par saistošāku cenu, tādējādi palielinot arī uzņēmuma apgrozījumu.

Bankas Citadele Vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs Guntis Mincis uzskata, ka Silu kūdra ir labs piemērs uzņēmējdarbībā, kas izmanto bankas un Lauku atbalsta dienesta finansējumu uzņēmuma attīstībai. Latvijas reģioniem šādu eksportspējīgu uzņēmumu izaugsme ir būtiska, jo nodrošina stabilas darba vietas un nodokļu ienākumus. Šādi uzņēmumi veicina to, ka reģionos atgriežas ģimenes gan no lielpilsētas, gan ārzemēm, norāda G.Mincis.

Silu kūdra ražo kūdru un kūdras substrātus dārzniecībai un augu audzēšanai. Dažādi kūdras substrāta maisījumi top pamatā no izsijātām kūdras frakcijām. Uzņēmums Silu kūdra ražo kūdras produktus gan lielos 5,5 m3 iepakojumos, gan mazos maisos. Pamattirgus ir eksports – tiek eksportētas 98 - 99% saražotās produkcijas. Uzņēmējs atklāj, ka šobrīd galvenās eksporta valsts ir Turcija, Ungārija. Attīstās arī eksporta tirgus Korejā, Japānā, bet īpaši strauji Ķīnā. Savukārt hobija līmeņa kūdras produkti ir pieprasīti Polijā.

«Jauniegādātā ražošanas iekārta paver lielisku iespēju - ar to ir iespējams saražot gan 250 litru maisus, gan neliela tilpuma (100 - 150 litru) kūdras iepakojumus. Mazā tilpuma iepakojumus (50 - 80 litru) ražo uzņēmuma poļu sadarbības partneris, kas atrodas tepat blakus mūsu ražotnei. Līdz ar to uzņēmumam ir iespēja kūdras substrāta mazo iepakojumu pakošanu veikt sadarbības partnera uzņēmumā un piedāvāt šo produkciju tirgū. Mazāka iepakojuma produkcija kļūst arvien populārāka, un to pieprasa arī profesionālie uzņēmumi. Siltumnīcu vajadzībām kūdras pārvietošanai nereti tiek izmantots roku darbs, un pārvietot kūdru mazāka tilpuma iepakojumos ir krietni vieglāk,» skaidro Andris Ritenis.

Andris Ritenis uzsver, ka jau šobrīd Latviju var uzskatīt par kūdras eksportēšanas lielvalsti, un kūdras eksportēšanas iespējas mūsu valstij ir ļoti plašas: «Kūdra ir pateicīgs eksporta produkts gandrīz uz jebkuru pasaules valsti. Siltumnīcām visbiežāk nav iespējams izmantot zemi, jo tā nav attīrīta no sēklām un citiem piemaisījumiem. Savukārt kūdra ir no baktērijām un sēklām tīra viela, augsne, kuru, apstrādājot ilgstošā ražošanas procesā, iegūst substrātu. Turklāt kūdra ir daudz vieglāka nekā zeme, tādēļ ērti transportējama.»

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām