Pakalpojumi

Sixt Latvija apgrozījums pērn palielinājies par 25%, sasniedzot 10,17 miljonus eiro

Dienas Bizness, 15.07.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Auto nomas pakalpojumu sniedzēja Sixt Latvija apgrozījums 2014. gadā sasniedza 10,17 miljonus eiro, kas ir par 25% vairāk, salīdzinot ar 2013. gadu. Savukārt, Sixt konsolidētais apgrozījums Baltijā ir 12,5 miljoni eiro, uzrādot 29% pieaugumu. Grupas uzņēmumu konsolidētā peļņa ir 402 tūkstoši eiro, informē uzņēmumā.

«Esam būtiski paplašinājuši Sixt sniegto pakalpojumu pieejamību visā Latvijā, kā arī atvēruši jaunus auto nomas birojus Baltijā. Aizvadītā gada nogalē kļuvām par pirmo starptautisko auto nomu Latvijā, kas piedāvāja nomāt elektroauto, piedāvājot VW e-UP un BMW i3 elektroauto. Pavisam nesen esam uzsākuši sadarbību arī ar mazumtirdzniecības tīklu Narvesen, piedāvājot velo cienītājiem papildu iespējas Sixt velosipēdu nomāšanai,» stāsta Sixt vadītājs Baltijas valstīsArnis Jaudzems.

Pērn Sixt īstermiņa auto nomas apgrozījums Latvijā ir pieaudzis par 47%, sasniedzot 1,43 miljonus eiro. Sixt Latvijā mēnesī vidēji iznomā vairāk kā 500 automašīnas. Visbiežāk automašīnas nomā klienti no Vācijas, Krievijas, ASV, Lielbritānijas, Skandināvijas, kā arī lielu īpatsvaru sastāda vietējie klienti. Aktīvāko auto nomas klientu vidējais vecums ir 35 gadi, un biežākais auto nomas mērķis ir ceļošana vai biznesa vajadzības. Atkārtoti auto nomas pakalpojumus izvēlas veikt 65% klientu. Savukārt, par biežākajiem ārzemju galamērķiem klienti izvēlas Vāciju, Itāliju un Spāniju. Visbiežāk klienti auto nomas pakalpojumus izvēlas pieteikt ar interneta starpniecību.

2014. gadā Sixt leasing Latvijā apgrozījums pieaudzis par 22%, sasniedzot 8.74 miljonu eiro, savukārt, kopējais apkalpoto auto skaits ir audzis par 10% vai 200 vienībām, sasniedzot vairāk kā 2150 automobiļus. Uzņēmuma finanšu rezultāti ļauj secināt, ka Latvijā aizvien populārāks kļūst pilna servisa auto līzings – tā priekšrocības novērtē daudzi Latvijas un Baltijas mēroga uzņēmumi, veidojot savu autoparku. Pērn apmēram 23% no jaunajiem auto (3372 no 15130 automašīnām) ir reģistrētas pilna servisa līzingā vai kā nomas automašīnas, no tām Sixt leasing ir reģistrējis 554 (16%), kas ierindo uzņēmumu starp lielākajiem auto pircējiem Latvijā.

Sixt auto nomas un pilna servisa auto līzinga izaugsme vērojama visā Baltijā. Sixt Igaunijā apgrozījums sasniedza 954 tūkstošus eiro, kas ir par 113% vairāk kā 2013. gadā; peļņa pēc nodokļu nomaksas - 51 tūkstotis eiro, Sixt Lietuvā apgrozījums pieaudzis par 14%, sasniedzot 2,1 miljonu eiro peļņa pēc nodokļu nomaksas - 12 tūkstoši eiro.