SM: Konkursa rīkošana uz PV valdes locekļu amatiem būtu laikietilpīgs process 

 Satiksmes ministrija (SM) konkursu uz AS Pasažieru vilciens (PV) valdes locekļu amatiem nav rīkojusi, jo gadījumā, ja kāds no valdes locekļiem vai visa valde iesniedz atlūgumu, uzņēmuma akcionāram jārīkojas operatīvi un nav iespējas sarīkot pretendentu atlases konkursu, kas ir laikietilpīgs process.

Dienas Bizness, 23.5.2012

Kā  norāda satiksmes ministra Aivja Roņa biroja vadītājs Aivis Freidenfelds, «valdei ir jānodrošina uzņēmuma operatīva vadība».

Freidenfelds arī norāda, ka likumā Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām nav noteikts, ka uz valdes locekļu amatiem jārīko konkurss. Ir nosacījums, ka par valdes locekli var būt fiziskā persona, kura pārvalda valsts valodu, kuras darba pieredze, izglītība un kvalifikācija nodrošina valdes locekļa uzdevumu profesionālu izpildi.

Akcionārs jau iepriekš izsludinātā sēdē 7.maijā bija iekļāvis jautājumu par PV valdes sastāvu, taču sēdē tika izsludināts pārtraukums, kuras laikā PV valdei tika uzdots iesniegt papildu informāciju, kā rezultātā 18.maijā tika saņemts gan valdes priekšsēdētāja Nila Freivalda atlūgums, gan 18.maijā arī pārējo trīs valdes locekļu atlūgumi. Attiecīgi, akcionārs lēma par jauna valdes priekšsēdētāja apstiprināšanu, gan arī jaunu valdes apstiprināšanu, sacīja Freidenfelds.

Satiksmes ministrijā neizslēdz, ka tiks veiktas izmaiņas arī citu kapitālsabiedrību valdēs, bet tas būšot atkarīgs no kapitālsabiedrību darbības rezultātu izvērtējuma.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts savukārt uzskata, ka veids, kā mainīta PV valde, ir necaurskatāms, nesaprotams un nav atbalstāms.

Kā Pavļuts portālam Nozare.lv norādīja ar preses sekretāres Daigas Grūbes starpniecību, šajā procesā nav ievēroti tie principi, kam savu atbalstu vēl pirms nedēļas kopā ar Reformu partijas ministriem deva arī citi koalīcijas ministri - caurskatāmība, laba korporatīvā pārvaldība, informācijas pieejamība un atklātība.

«Turklāt nav arī skaidra pamatojuma, pēc kādiem kritērijiem un kādā kārtībā izraudzīti jaunie PV valdes locekļi - kādas kompetences, prasmes, pieredze un zināšanas no viņiem tikušas prasītas,» sacīja ministrs.

Arī biedrība Sabiedrība par atklātību - Delna (Delna) uzskata, ka partijām pietuvinātu personu iecelšana AS Pasažieru vilciena (PV) valdē ir pretrunā ar valdības solījumiem, tāpēc nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) un satiksmes ministram Aivim Ronim, kurā lūdz sniegt skaidrojumu par jaunās PV valdes sastāvu un iecelšanas procesu.

Jau ziņots, ka šonedēļ PV valdē iecelts ar partiju Tēvzemei un Brīvībai/LNNK savulaik saistītais Anrijs Brencāns, Silvija Dreimane, kura 2010.gadā notikušajās Saeimas vēlēšanās Zaļo un zemnieku savienības sarakstā Latgales vēlēšanu apgabalā startēja ar sesto numuru. Valdē iecelts arī Aigars Štokenbergs, kurš iepriekš kā Tautas partijas un toreizējās partiju apvienības Vienotība pārstāvis pildījis tieslietu ministra, reģionālās attīstības un vides aizsardzības ministra, kā arī ekonomikas ministra pienākumus.

Pagājušajā nedēļā PV valdes priekšsēdētāja amatā tika iecelts līdzšinējais VAS Latvijas Gaisa satiksme valdes loceklis Artis Birkmanis.

 

Tevi varētu interesēt

AS Pasažieru vilciens (PV) valdes maiņa ir sīkumiņš uz PV lielā iepirkuma...

Satiksmes ministram Aivim Ronim atlūgumus pirmdien iesnieguši līdzšinējie a/s Pasažieru...

Pēc kaislībām ar Pasažieru vilciena realizēto iepirkuma konkursu un tam sekojošo vadības...

Šveices kompānijas Stadler Bussnang AG (Stadler) iesniegtā sūdzība Iepirkumu uzraudzības...

Nepilnu mēnesi pēc a/s Pasažieru vilciens (PV) valdes locekļa Mārtiņa Grestes (Vienotība)...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Klaipēdas ostas attīstību plāno valsts ciešā sadarbībā ar uzņēmējiem un nozaru asociācijām....

«Jauna vecuma cenza ieviešana būtu tikai patīkama formalitāte, kas labi izskanētu publiskajā...

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts darbam Rīgas brīvostas valdē virzīs uzņēmēju organizāciju...

Iecerēts, ka ar 2013.gada 1.jūliju pašvaldībās, kurās iedzīvotāju skaits ir lielāks par...

Saskaņā ar Rīgas Apgabaltiesas lēmumu arestēti Šveices advokāta un Latvijas tranzītbiznesa...

Latvijas Universitātes Atturības un Veselības izglītības veicināšanas biedrība (LUAVIV)...

Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgas policisti aizturējuši kādu vīrieti, kas tiek turēts...

Kādreizējais premjera Kalvīša ekonomikas padomnieks un nesenais tieslietu ministrs Aigars...

No nākamā gada Ministru kabineta (MK) noteikumi un citi tiesību akti tiks...

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas SIA DG Termināls vērsusies Liepājas tiesā, lūdzot pasludināt...