Sonarworks palielina piesaistīto finansējumu līdz 1,5 miljoniem eiro 

Latvijas audio tehnoloģiju start-up uzņēmums Sonarworks trešajā investīciju kārtā piesaistījis 700 000 eiro, tādējādi kopējais investoru finansējums tajā veido 1,5 miljonus eiro.

Lelde Petrāne, 2016. gada 26. jūlijs plkst. 12:17

Uzņēmuma komanda

Foto: Publicitātes

Šīs investīciju kārtas investori ir fonds FlyCap Investment Fund I AIF, privātais investors Vilis Vītols un fonds AIF Imprimatur Capital Technology Venture Fund.

«Nu jau vairāk nekā 5000 studiju visā pasaulē lieto Reference 3 kalibrācijas programmatūru - sākot ar entuziastiem mājas studijās līdz pat studijām, kas ieraksta tādas slavenības kā Teilore Svifta, Bejonse, Lēdija Gaga un citi. Kompānijas panākumu pamatā ir komanda, ko vieno kaisle pret mūziku un kurā visiem tiek dota iespēja ietekmēt kompānijas attīstību,» stāsta kompānijas vadītājs un līdzdibinātājs Helmuts Bēms.

«Uzņēmums pēdējā gada laikā ir strauji audzis, katru mēnesi sasniedzot jaunu apgrozījuma rekordu un jau šā gada sākumā ienākumi no pārdošanas pārsniedza izmaksas. Komandai ir lieliskas idejas un iestrādnes, kā paplašināt pircēju auditoriju un izmantot visas iespējas, ko šī tehnoloģija dod,» skaidro fonda FlyCap Investment Fund I AIF partneris Jānis Liepiņš.

Viņš pauda pārliecību, ka nākamo 5 gadu laikā Sonarworks būs vairāk nekā 100 miljonu eiro apgrozījuma kompānija, ko atpazīs gan mūzikas radītāji, gan arī klausītāji visā pasaulē.

Sonarworks ir izstrādājis tehnoloģiju, kas ļauj ar programmatūras palīdzību izlabot nepilnības skandās un austiņās. Investīciju piesaistē iegūtos līdzekļus ir paredzēts ieguldīt jaunā produktā plašākam tirgum.

Ideja par Sonarworks radās 2012. gadā un uzņēmums oficiāli tika reģistrēts gadu vēlāk. Pēc investīciju piesaistes 600 000 eiro apmērā no Imprimatur Capital 2013. gadā kompānija fokusējās uz komandas izveidi un idejas pārvēršanu konkurētspējīgā produktā. 2016. gadā Sonarworks programmatūra ieguva britu audio žurnāla Sound On Sound gada produkta godalgu, kā arī audio žurnāls Musictech Sonarworks austiņu kalibrācijai ir piešķīris inovāciju balvu.

Trešās kārtas investori pievienojās uzņēmuma īpašnieku lokam, kurā jau bija fonds Imprimatur Capital Seed Fund, SIA Proks Capital un dibinātāji Helmuts Bēms un Mārtiņš Popelis.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2016. gada 09. februāris plkst. 14:00

Latviešu jaunuzņēmuma Sonarworks austiņu kalibrācijas programmatūra Reference 3 saņēmusi...

2014. gada 20. februāris plkst. 10:50

Imprimatur Capital Technology Venture Fund ir piešķīris 600 000 eiro investīciju jaunam...

Nepalaid garām

«Dažreiz vajadzīga cita perspektīva, kā uz lietām paskatīties,» par savu nesen gūto pieredzi...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...