Sprūdžs: politikas veidotāji atpaliek no tehnoloģiju pārmaiņām

2013. gada 26. februāris plkst. 14:59
Autors: Db.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP), uzstājoties UNESCO Pasaules informācijas sabiedrības samitā (World Summit on the Information Society, WSIS) Parīzē, atzinis, ka politikas veidotāji atpaliek no tehnoloģiju pārmaiņām pasaulē. «Pasaulē ārkārtīgi strauji notiek pārmaiņas un mēs - politikas veidotāji - no tām atpaliekam. 2012. gadā internetu ikdienā lietoja 2,4 miljardi cilvēku. Lai kādas būtu prognozes 2013. gadam, tās nāksies pārskatīt,» sacīja ministrs.

«Planšetdatori maina interneta vidi, mūsu paradumus un prasības, ir muļķīgi ar to nerēķināties,» klāstīja Edmunds Sprūdžs, piebilstot, ka pašreizējās prognozes liecina, ka jau 2016. gadā planšetdatoru pārdošanas apjomi apsteigs klēpjdatoru pārdošanas apjomus.

Ministrs atzinis, ka patlaban mērķis ir identificēt aktuālās tendences un izaicinājumus informācijas un komunikāciju tehnoloģiju un arī zināšanu sabiedrības attīstībā, lai «kopīgi plānotu integrētu, papildinošu un visām iesaistītajām pusēm piemērotu informācijas sabiedrības rīcības plānu periodam pēc 2015. gada».

Samitā Sprūdžs arī uzsvēra, ka interneta vidē ir jābūt spēkā tādām pašām pamattiesībām, kādas darbojas ārpus globālā tīkla - izteiksmes brīvība un iespējas brīvi piekļūt informācijai, kas netiek filtrēta vai bloķēta.

Edmunds Sprūdžs no 25. līdz 27. februārim Parīzē piedalās UNECSO Pasaules informācijas sabiedrības samitā, kurā  ministri un jomas eksperti no visas pasaules vērtē aktualitātes informācijas sabiedrības attīstībā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām