Stockmann Latvijā uzsāk programmu pret plastmasas maisiņiem

2017. gada 19. septembris plkst. 10:57
Sadaļa: Vide
Dalies ar šo rakstu

Universālveikals Stockmann Latvijā sācis īstenot programmu «Nepērc plastmasas maisiņu!», uzsverot, ka atteikšanās no plastmasas maisiņa ir ikviena iespēja ietaupīt, kā arī samazināt vides piesārņojumu.

Programma tiks īstenota sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu. Klientu izvēle tiks monitorēta un katrs nenopirktais maisiņš veidos ziedojumu summu Baltijas jūras aizsardzībai.

Dace Goldmane, universālveikala Stockmann direktore Latvijā, stāsta: «Apzināmies, ka uzņēmumiem ir jāpiedāvā iespējas cilvēkiem rīkoties videi draudzīgi, tāpēc esam uzsākuši mērķtiecīgu darbu, lai plastmasas maisiņu patēriņu samazinātu Latvijas iedzīvotāju ikdienā. U/v Stockmann augļu un dārzeņu nodaļās mūsu klienti izvēlēto preci jau ievieto maisiņos, kas dabā 100% sadalās.
No septembra rīkojamies vēl aktīvāk – aicinām klientus neizvēlēties plastmasas maisiņus vai arī maksāt 20 centus. Pie kasēm piedāvājam arī videi draudzīgākas alternatīvas, kuru izgatavošanā izmantoti otrreiz pārstrādāti materiāli. Plastmasas maisiņš maksā, un tas liek aizdomāties: varbūt ietaupīt savus līdzekļus un būt videi draudzīgam?»

Savukārt, Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis skaidro: «Tas nav efektīvs solis – nodarboties ar plastmasas izņemšanu no ūdens, daudz labāks veids ir panākt, lai plastmasa tur nenonāk. Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Stockmann jau šoruden izglītos patērētājus par Baltijas jūras aktuālajām problēmām – pārmērīgu aļģu augšanu, plastmasas piesārņojumu, kā arī par ilgtspējīgas zivsaimniecības un dabas aizsardzības nepieciešamību un priekšrocībām.»

Izmaiņas iepirkumu maisiņu lietošanā ir Stockmann grupas ilgtspējīgas attīstības sadaļa, kas noteikta 2016. gada oktobrī, uzņemoties saistības, ko nosaka ES direktīva (EU Packaging Waste Directive), kuras mērķis ir samazināt plastmasas iepirkumu maisiņu patēriņu un vides piegružošanu.

Dalies ar šo rakstu