Stratēģijas izstrādei rīcībai ar Lattelecom un LMT valsts kapitāla daļām saņemti septiņi pieteikumi

2016. gada 28. jūnijs plkst. 14:23
Autors: Žanete Hāka
Dalies ar šo rakstu

Konkursa komisija neatkarīga starptautiska konsultanta piesaistei valsts stratēģijas izstrādei rīcībai ar SIA Lattelecom un SIA Latvijas Mobilais Telefons (LMT) valsts kapitāla daļām atvēra konkursa pirmajā kārtā saņemtos kandidātu pieteikumus, informē Privatizācijas aģentūra.

Konkursa komisijas un kandidātu pārstāvju klātbūtnē atbilstoši konkursa nolikumam tika atvērti septiņu kandidātu pieteikumi.

Saskaņā ar Ministru kabineta (MK) 2016. gada 19. aprīļa lēmumu VAS Privatizācijas aģentūra (PA), piesaistot neatkarīgu starptautisku konsultantu, tika uzdots veikt makroekonomisko, mikroekonomisko un sociālekonomisko izpēti par turpmāko rīcību ar Lattelecom un LMT valsts kapitāla daļām, izskatot visus iespējamos rīcības variantus un novērtējot katra varianta stiprās un vājās puses. Variantu izvērtējums veicams vadoties pēc šādiem aspektiem: patērētāju intereses, uzņēmumu resursu sinerģija, valsts budžeta ieņēmumi no dividendēm, ietekme uz tautsaimniecību un konkurences vidi, inovāciju iespējas un resursi investīcijām, atbilstība Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem, iespējamie riski un citi būtiski apstākļi.

Saskaņā ar MK uzdoto PA ir izveidota konkursa komisija neatkarīga starptautiska konsultanta piesaistei, kurā darbojas PA, Ekonomikas un Satiksmes ministriju pārstāvji. Konsultanta piesaistīšana notiek slēgtā konkursā, kura pirmā kārtā jebkurš kandidāts, kas atbilst nolikumam, varēja pieteikt dalību konkursā. Pēc kandidātu izvērtēšanas septiņi labākie, kuri atbilst konkursa nolikumam, un būs saņēmuši visvairāk punktu, tiks aicināti iesniegt tehnisko un finanšu piedāvājumu.

Konkursa kandidātu atlases nolikums paredz vairākas galvenās prasības sekmīgiem kandidātiem: kandidāts ir sniedzis konsultācijas telekomunikāciju uzņēmumu apvienošanas vai pārņemšanas darījumu apkalpošanā Eiropas Savienībā vai Eiropas Ekonomikas zonā, kur katra darījuma vērtība ir ne mazāka par 100 miljoniem eiro; ir novērtējis Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas telekomunikāciju uzņēmumus, kur katra vērtējamā uzņēmuma vērtība ir ne mazāka par 100 miljoniem eiro; ir izstrādājis pētījumus saistībā ar konkrēta uzņēmuma ietekmi uz telekomunikāciju tirgu (konkurenci) kopumā. Kandidāta gada finanšu apgrozījums pēdējo trīs gadu laikā ir bijis ne mazāks kā 1 000 000 EUR katru gadu un pēdējo trīs gadu laikā kandidāts ir īstenojis vismaz piecus līdzvērtīgus projektus.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi