Tallinā izveidota "rotaļlietu bibliotēka" 

Divas uzņēmīgas igaunietes īstenojušas jauku ieceri, kas iepriecina gan bērnus, gan vecākus, - atvērušas Tallinā rotaļlietu nomas punktu, kam dots nosaukums "Lelukogu" - "Bibliotēka".

LETA--ERR, 13.2.2020
1/3

Avots: Lelukogu/Facebook

Jādomā, daudzi vecāki no pieredzes zina, cik grūti veikalā pierunāt savu lolojumu doties projām no rotaļlietu plaukta, nepaņemot līdzi noskatīto mantiņu. Jaunās māmiņas Tīna Natena un Kadi Nigula vēlējušās palīdzēs ģimenēm atrisināt šo problēmu, pasargājot no pārlieku lieliem mantu krājumiem un bērniem aiztaupot dažu labu vilšanās asaru.

Kā Igaunijas sabiedriskajai televīzijai pastāstījusi Tīna, šo vērtīgo ideju viņa aizguvusi Austrālijā, kur pagājušajā gadā dažus mēnešus dzīvojusi kopā ar ģimeni.

"Bijām tur aizbraukuši uz neilgu laiku, tādēļ mums tas bija ideāls risinājums. Nomas punktā rotaļlietas ņēmām pat vairākas reizes, un es nodomāju, ka būtu labi kaut ko tādu izveidot arī Igaunijā," viņa atcerējusies.

Tīna aicinājusi palīgā savu draudzeni Kadi, un tā kopīgiem spēkiem izdevies radīt "vietu, kur sastapties bērniem un rotaļlietām".

Pirmās rotaļlietas viņas atnesušas no savām mājām, vēl citas sadāvinājuši paziņas un klienti. Veidojot kolekciju, priekšroka tiek dota rotaļlietām, kas izgatavotas no videi draudzīgiem materiāliem.

"Dažas mantiņas esam nopirkušas, bet kopumā atbalstām domu, ka rotaļlietām jādod otrā elpa. Tas arī ir viens no mūsu galvenajiem mērķiem," viņa stāstījusi.

Abu jauno māmiņu izveidotais sociālais uzņēmums arī darbojas darbojas pēc bibliotēkas principiem - lai ņemtu rotaļlietu līdzi uz mājām, apmeklētājiem jāpiereģistrējas, iemaksājot dalības naudu, kas atkarīga no bērnu skaita ģimenē un no tā, kāda veida rotaļlietas viņus interesē.

Kā stāsta Kadi, arī no nomas punkta vecākiem dažkārt nav viegli pierunāt bērnus doties projām, tomēr te viņiem ir iespēja mierīgi paņemt rotaļlietu no plaukta un turpat izmēģināt ar to paspēlēties.

Lielākā daļa rotaļlietu paredzētas maziem bērniem galvenokārt pirmsskolas vecumā, bet nav aizmirsts arī par sākumskolēniem, savukārt lielākiem bērniem un visai ģimenei "rotaļlietu bibliotēka" piedāvā galda spēles.