Tehnoloģiju apskats: Lenovo klēpjdatora un planšetes krustojums Yoga Book

2017. gada 16. jūnijs plkst. 9:35
Autors: Jānis Vēvers
Sadaļa: Viedierīces
Dalies ar šo rakstu

Lenovo inovatīvais klēpjdatora un planšetes krustojums Yoga Book uz papīra lapas uzrakstīto «ievelk» ekrānā

Kopš 360 grādos atlokāmo Yoga klēpjdatoru sērijas radīšanas pirms pieciem gadiem Ķīnas zīmols Lenovo pieradinājis patērētājus sagaidīt aizvien jaunus, neparastus un patiesi inovatīvus produktus. Pekinieši nelika vilties arī pērnā gada nogalē, prezentējot savdabīgu piezīmjgrāmatu Yoga Book. Ar atlokāmu, skārienjutīgu ekrānu un pat ļoti plānu korpusu nevienu vairs nepārsteigt, tāpēc Lenovo datoram novāca klaviatūru, aizstājot to ar skārienjutīgu virsmu un zīmētiem taustiņiem.

Dizains

Pavirši paraugoties, Yoga Book izskatās pēc glīta, dārga pierakstu blociņa ar cietiem vākiem. Iespaidu pastiprina savdabīgā, visā korpusa garumā novilktā, rokaspulksteņa metāla siksniņas tematikā ieturētā spīdīgā eņģe, kas raisa asociācijas ar iesiešanas spirāli. 10,1 collu displeja dēļ klēpjdators nav lielāks par skolas burtnīcu, un arī plānums ir apbrīnas vērts. Atvērtā veidā katra puse ir tikai 4 mm bieza, bet aizvērtā – plānāka par centimetru un sver tikai 690 gramus.

Tā kā korpusa apakšdaļā nav pogu, abas puses pieguļas viena otrai ļoti blīvi. Tas rada vienu no nedaudzajiem šīs ierīces trūkumiem – datoru ir grūti atvērt. Priekšpusē iestrādātie malu izvirzījumi ir niecīgi un grūti satverami, tādēļ abu pušu atdalīšana atgādina jauna maisiņa atvēršanu lielveikalā. Jaunā stila eņģe darbojas labi, vismaz, kamēr ierīce ir svaiga. Tā bez grūtībām notur ekrānu izvēlētajā stāvoklī un līdz zināmam brīdim pat spurojas pretī gravitācijai. Tas gan ir loģiski, jo eņģei jānotur vien daži simti gramu svara. Atlokot ekrānu 360 grādu leņķī, abas puses atkal cieši sakļaujas, radot viengabalainas planšetes iespaidu. Šādā stāvoklī tā izmēra ziņā diez ko neatšķiras no tradicionālajām skārienjutīgajām plāksnītēm.

Veiktspēja

Jaudas ziņā Yoga Book drīzāk pieskaitāma planšetēm, ne klēpjdatoriem. Tās 1,44 GHz Intel Atom x5 procesors un 4GB operatīvā atmiņa nav nekādi kalnu gāzēji. Veiktspējas testos tie pat uzrāda diezgan pieticīgus rezultātus, kas līdzinās divus gadus sena Samsung Galaxy S6 modeļa iespētajam. Taču šīs ierīces misija ir kalpot par pierakstu blociņu. Yoga Book puslīdz normāli tiek galā arī ar Google Play veikalā gūstamo vidusmēra spēļu darbināšanu, bet tādas sacīkšu spēles kā Asphalt 8 Airborne brauciena laikā mazliet raustās. 64GB iebūvētā atmiņa ir pietiekama ierīces primāro uzdevumu veikšanai, un to jebkurā brīdī var papildināt ar micro SD kartes palīdzību. Datorā var ievietot arī SIM karti un piekļūt mobilajam internetam. Daloties ar pierakstiem vai skicēm no notikuma vietas, tas neapšaubāmi noderēs.

Ekrāns

10,1 collas ekrāns Yoga Book piedāvājumā nav spožākā zvaigzne. Tomēr tam nav ne vainas. Full HD izšķirtspēja nodrošina pietiekami daudz pikseļu, lai šāda izmēra displejā attēls izskatītos viendabīgs un detalizēts. Filmas un TV pārraides tajā izskatās gana labi, spēles – arī. Tā ka droši var teikt, ka ekrāns nav Yoga Book vājais posms. Multimediju satura baudīšanai nepietiek tikai ar bildi, vajag arī skaņu. Par to Lenovo ir padomājuši. Tastatūras daļas abās malās iemontēts pa skaļrunim, no kuriem izplūst Dolby Audio Premium sistēmas bagātināta skaņa. Skaļruņu novietojums veicina mūzikas izplatīšanos telpā, gādājot par īstu stereo efektu.

Akumulators

Pārsteidzoši, ka plānajā korpusā vietu radis diezgan ietilpīgs 8500 miliampērstundu akumulators. Veicot tiešos pierakstu blociņa pienākumus, Yoga Book darbojas gana ilgi. Tas gandrīz sasniedz ražotāja solītās 13 stundas ar vienu uzlādi. Video un spēles baterijai ir lielāks izaicinājums un samazina darbības laiku aptuveni uz pusi.

Īpašās iezīmes

Nepārprotami Yoga Book galvenā atšķirības pazīme ir tastatūra, kuras nemaz nav. Proti, skārienjutīgs LCD ekrāns, uz kura uzzīmētas un lietošanas laikā tiek izgaismotas taustiņu ikonas Qwerty izkārtojumā. Jāatzīst, ka rakstīšana ar šo Halo Keyboard klaviatūru ir neparasta pieredze, un pierašana paņem ne vienu vien dienu. Jābūt ļoti uzmanīgam, lai netīšām neaizskartu nevajadzīgu burtu. Pat viegls glāsts pār ikonu, kas īstu taustiņu nebūtu pat sakustinājis, šajā klaviatūrā tiek pārvērsts par simbolu ekrānā. Tātad nepieciešama ļoti tīra rakstīšanas tehnika. Viegli neklāsies arī tiem, kuri pieraduši pogas sajust ar pirkstu galiem. Nāksies diezgan bieži uzmest skatienu tastatūrai, lai pārliecinātos, ka pirksti nav novirzījušies no vajadzīgās vietas. Ideja, protams, ir interesanta, taču rakstīšanas ātrums vismaz pirmajās izmēģinājumu dienās samazinājās pat divkārtīgi. Krietni veiksmīgāks risinājums ir Real Pen irbulis, kas atpazīst 2048 pieskāriena stipruma līmeņus. Ar to var rakstīt gan uzreiz uz skārienjutīgās virsmas, gan uz papīra lapas, izmantojot komplektā iekļauto Create Pad magnētisko paliktni. Tas irbuļa zīmējumu no lapas pārnes ekrānā, kur attēlu var saglabāt, papildināt ar foto, grafiskiem elementiem, koplietot. Doma laba, un izpildījums lielisks. Tas īpaši patiks radošo profesiju pārstāvjiem, kuri raduši informāciju pierakstīt blociņā. Šajā gadījumā viss rakstītais uzreiz nonāk datorā. Nav peļams arī konkurentu risinājums rakstīt ar irbuli uzreiz ekrānā, bet Yoga Book piedāvājums rakstīt uz papīra ļauj strādāt precīzāk, jo pa gludo stiklu irbulis vairāk slīd un ne vienmēr apstājas tur, kur vajadzētu. Turklāt Real Pen var ievietot īstas pildspalvas kodolu, ar kuru pa īstam rakstīt uz papīra.

Gala vērtējums

Gan ar Windows, gan Android operētājsistēmu pieejamais Lenovo Yoga Book ir viens no šā brīža interesantākajiem produktiem planšetdatoru tirgū. Tas orientēts uz specifisku auditoriju, jo ne katram ir nepieciešams pustūkstoti eiro vērts pierakstu blociņš. Taču radošo profesiju pārstāvji novērtēs, cik ļoti Yoga Book atvieglo viņu pienākumu veikšanu.


VĒRTĒJUMS

Lenovo Yoga Book

Plusi

- Ārkārtīgi plāns un izskatīgs

- Inovatīvais Create Pad paliktnis un Real Pen irbulis

- Stingras eņģes

Mīnusi

- Plāno malu dēļ grūti atvērt

- Skārienjutīgā klaviatūra prasa rūpīgu rakstīšanas tehniku

- Viduvēja procesora jauda


Cena ap 580 eiro


Sadarbībā ar Lattelecom

Dalies ar šo rakstu