Telia plāno sev piederošās LMT daļas uzticēt Lattelecom līdzīpašniekam Tilts Communication

2016. gada 09. septembris plkst. 15:43
Autors: LETA
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Zviedrijas kompānija Telia Company AB (Telia) iecerējusi sev piederošās daļas uzņēmumā SIA Latvijas Mobilais telefons (LMT) uzticēt SIA Lattelecom līdzīpašniekam AS Tilts Communications, kuras pastarpināta īpašniece ir Telia.

Valdības dokumentu vietnē «eportfelis» pieejamā informācija liecina, ka Ministru kabinets nākamnedēļ aiz slēgtām durvīm plāno skatīt jautājumu par LMT daļām. Privatizācijas aģentūras (PA) vadītājs Vladimirs Loginovs adresējis vēstuli Telia vadībai, kurā minēta Telia iecere sev piederošās daļas uzņēmumā LMT uzticēt Lattelecom līdzīpašniekam Tilts Communication.

PA vadītājs vēstulē pauž izpratni par Telia vēlmi uzticēt sev piederošo akciju vienai juridiskai vienībai. Tajā pašā laikā PA vadītājs pauž bažas, ka akciju koncentrēšana vienā juridiskā vienībā varētu būt saistīta ar Telia vēlmi apiet LMT un Lattelecom akcionāru vienošanos, ka Latvijas valstij ir pirmpirkuma tiesības uz abu uzņēmumu akcijām. PA vadītājs aicina Telia vadību kliedēt šīs bažas.

Telia pārstāvji atzina, ka Telia patlaban šo jautājumu pārspriež ar citiem LMT akcionāriem, tāpēc Zviedrijas kompānija šobrīd no plašākiem komentāriem atturas.

Iepriekš Telia izteica priekšlikumu par valsts daļu pārdošanu abos uzņēmumos un uzņēmumu apvienošanu. Taču Latvijas valdība šā gada 19.aprīlī nolēma, ka telekomunikāciju uzņēmumi LMT un Lattelecom turpinās darbu kā līdz šim - atsevišķi.

Tāpat valdība nolēma piesaistīt neatkarīgu starptautisku konsultantu, kas veiks makroekonomisko, mikroekonomisko un sociālekonomisko izpēti par turpmāko rīcību ar Lattelecom un LMT valsts kapitāla daļām, izskatot visus iespējamos rīcības variantus un novērtējot katra varianta stiprās un vājās puses.

Kopumā valsts konsultēšanai par Lattelecom un LMT nākotni tika saņemti septiņi pieteikumi.

Ekonomikas ministrijā aģentūru LETA informēja, ka joprojām risinās konsultanta piesaistes process slēgtā konkursa kārtībā. Slēgtā konkursa rezultāti varētu tikt paziņoti ne ātrāk kā septembra vidū. Pēc minētā termiņa tiks sagatavots un iesniegts izskatīšanai Ministru kabineta sēdē informatīvais ziņojums par slēgtā konkursa rezultātiem. Pēc attiecīgā Ministru kabineta lēmuma PA plāno noslēgt līgumu ar izvēlēto konsultantu par izpētes veikšanu.

Ir plānots, ka šā gada septembra beigās Ministru kabinetam tiks iesniegts informatīvais ziņojums par slēgtā konkursa rezultātiem un valdība lems par turpmāko rīcību.

Kā liecina SIA Firmas.lv, Nīderlandē reģistrētajai kompānijai Sonera Holding B.V. uzņēmumā LMT pieder 24,5% kapitāldaļu, Telia Company AB - 24,5%, SIA Lattelecom pieder 23%, VAS Latvijas radio un televīzijas centrs - 23%, bet Privatizācijas aģentūrai - 5%.

Savukārt uzņēmuma Lattelecom 51% kapitāldaļu pieder Privatizācijas aģentūrai, bet 49% Dānijā reģistrētai kompānijai Tilts Communications.

 

Dalies ar šo rakstu