Telia Sonera: LMT un Lattelcom apvienošana supermonopolu neveidos

2013. gada 09. septembris plkst. 10:37
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Telia Sonera ir ieinteresēta palielināt īpašuma daļas abos Latvijas uzņēmumos, neslēpj Telia Sonera direktors Kents Rodne, kas, iespējams, saistībā ar Latvijas valdības plāniem apvienot LMT un Lattelecom, ieradies Latvijā. Viņš arī kategoriski noraida apgalvojumus par supermonopola veidošanos uzņēmumu apvienošanas gadījumā, vēsta lsm.lv.

«Nav nekāds noslēpums, ka mēs jau ilgi esam vēlējušies palielināt savas īpašuma daļas gan LMT, gan Lattelecom. Mēs labprāt apspriestu šo jautājumu ar otru akciju īpašnieku, kas ir Latvijas valsts. Iemesls mūsu vēlmei palielināt īpašuma daļas, kā arī tam, ka mēs labprāt runātu par iespējām integrēt šos uzņēmumus, ir sekojošs – mēs neesam pilnībā attīstījuši visu investīciju potenciālu šajā valstī,» intervijā Latvijas Radio norādīja K. Rodne.

«Manuprāt, ciešāka sadarbība ar Telia Sonera grupu nāktu par labu gan Lattelecom, gan LMT,» uzskata Telia Sonera vadītājs. Viņš atgādina, ka Telia Sonera ir piektais lielākais telekomunikāciju uzņēmums.

«Šeit mēs varētu attīstīt sinerģiju gan investīcijās, gan piedāvātajos pakalpojumos abos uzņēmumos, ja vien mēs kļūtu par vairākuma akcionāriem. No tā iegūtu gan akcionāri, gan arī uzņēmumu klienti, un patiesībā arī Latvijas valsts,» pārliecināts K. Rodne.

Jautāts par monopola veidošanās riskiem Lattelcom un LMT apvienošanas gadījumā, Telia Sonera īpašnieks norāda: «Supermonopols – tas patiešām neizklausās labi. Taču šeit runa nemaz nav par to. Pirmkārt, jau mēs runājam par diviem uzņēmumiem, kuri papildina viens otru. Vienā pusē mums ir fiksētās telekomunikācijas, platjoslas internets un informācijas tehnoloģiju pakalpojumi. Otrā pusē mums ir mobilo telefonu sakari un mobilais internets.»

«Ja šos uzņēmumus integrē, ja tie sadarbojas vai tos apvieno, tad no tirgus nepazūd kāds konkurents. Pašlaik šajā tirgū mēs esam trīs, jā mēs nopirktu vienu mobilo operatoru, tad paliktu tikai divi. Tādā gadījumā notiktu koncentrācija. Taču mēs runājam par ko citu – abi šodien pastāvošie uzņēmumi turpinās darboties katrs savā sfērā. Šajā valstī ir nodrošināta pilnvērtīga konkurence gan mobilajiem sakariem, gan platjoslas internetam, un tā tas būs arī turpmāk. Vēl viens pierādījums tam, ka tirgus ekonomika šajā sfērā darbojas labi, ir mūsu rīcība citās valstīs, piemēram, Zviedrijā. Daudzviet mums ir integrēts fiksēto un mobilo sakaru operators,» pauž K. Rodne.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām