Tirdzniecības ministra amatam Tramps izraudzījies «bankrotu karali» 

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps ir izraudzījies tirdzniecības ministra amatam miljardieri investoru Vilburu Rosu, kurš pazīstams kā «bankrotu karalis» ar bankrotējušu vai finanšu grūtībās nonākušu firmu uzpirkšanu, trešdien paziņoja augsta ranga amatpersona Trampa pārejas komandā.

LETA--AP, 2016. gada 24. novembris plkst. 8:06

Amatpersona vēlējās saglabāt anonimitāti, jo nav pilnvarota publiski apspriest šo jautājumu.

Ross, kura bagātību žurnāls Forbes novērtējis ar apmēram 3 miljardiem ASV dolāru, tirdzniecības ministra amatā pārstāvēs ASV uzņēmumu intereses pašu zemē un ārvalstīs. Viņa ministrija būs starp tām, kurām būs jāīsteno Trampa pasludinātais mērķis aizsargāt ASV strādniekus un mest izaicinājumu globalizācijai, kas lielākoties devusi labumu multinacionālajām korporācijām.

78 gadus vecais Ross, kura mājoklis Floridas štatā ir ļoti tuvu Trampa privātmājai, spēlēja svarīgu lomu, prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā pārliecinot vēlētājus par Trampa plāniem nodokļu samazināšanas un infrastruktūras jomās. Ross ir izteicies, ka daudzi amerikāņi ir neapmierināti ar to, ka ekonomikas attīstība nav bijusi labvēlīga vidusšķiras strādniekiem, un paudis uzskatu, ka Tramps pārstāv nobīdi «mazāk politkorektā virzienā».

«Daļa no iemesla, kāpēc es atbalstu Trampu, ir mans uzskats, ka mums ir vajadzīga radikālāka, jauna pieeja valdībai vismaz ASV,» Ross jūnijā sacīja intervijā telekanālam CNBC, atsaucoties uz Trampa skarbo toni un solījumiem aktivizēt ekonomikas izaugsmi.

Neraugoties uz populistisku retoriku, Ross dzīvo diezgan grezni. Viņš bieži braukā starp saviem birojiem Ņujorkā un mājokli Floridas pilsētā Palmbīčā, un viņam pieder mākslas darbu kolekcija vairāk nekā 100 miljonu dolāru vērtībā, kurā ir beļģu sirreālista Renē Magrita darbi. Ross ir Jeila Universitātes absolvents un apsolījis 10 miljonus dolāru tās menedžmenta skolas celtniecībai.

Ross ar ievērojamām atlaidēm uzpērk bankrotējušas vai finanšu grūtībās nonākušas firmas un pēc tam cenšas samazināt to izmaksas un gūt peļņu. Dažos gadījumos izmaksas tiek samazinātas, mainot algas un pabalstus to darbiniekiem. Kopš 2000.gada viņa privātkapitāla firma WL Ross & Co. ir investējusi vairāk nekā 178 kompānijās.

Ja Kongresa augšpalāta Senāts apstiprinās Rosu tirdzniecības ministra amatā, viņa pārziņā būs aptuveni 47 000 darbinieku un apmēram 8 miljardu dolāru liels budžets.

Dalies ar šo rakstu!