Tirgotāji izņēmuši no apgrozības Triom piegādātos pārmarķētos saldumus 

Latvijas lielākie mazumtirgotāji ir izņēmuši no tirdzniecības SIA Triom piegādātos pārtikas produktus, sacīja aptaujātie mazumtirdzniecības pārstāvji.

LETA, 30.9.2016

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Triom noliktavā Jelgavā atklājis vērienīgu vecu pārtikas preču pārmarķēšanu, konstatējot gandrīz desmit tonnas dažādu saldumu - konfektes, šokolādi, cepumus -, kam beidzies derīguma termiņš. Konfiscēti izstrādājumi ar Vācijā un Polijā ražotiem zīmoliem Riegelein, Scho-K-Kola, Vita, Disney un citiem.

Mazumtirgotāja SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite norādīja, ka, reaģējot uz PVD publiski pausto informāciju par konstatētājiem pārkāpumiem saldumu piegādātāja Triom noliktavā Jelgavā, šobrīd ir apturēta piegādātāja produkcijas tirdzniecība Rimi un Supernetto veikalos, kā arī nolemts apturēt sadarbību ar piegādātāju.

«Pārtikas kvalitāte un drošība vienmēr ir Rimi prioritāte, tāpēc, ņemot vērā publiski sniegto informāciju PVD mājaslapā un atklātos pārkāpumus, kur pašlaik vēl gaidām precizējošu informāciju, jau šobrīd esam apturējuši sadarbību ar Triom piegādātāju, lai to tuvākajā laikā izvērtētu. Šobrīd no tirdzniecības tiek izņemta visa piegādātāja produkcija. Līdz šim Rimi un Supernetto sortimentā noteiktu akciju ietvaros bija atrodama tikai atsevišķa piegādātāja produkcija nelielos apjomos,» skaidroja Rimi Latvia kvalitātes vadītāja Māra Tamane.

Arī SIA Elvi Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine sacīja, ka mazumtirgotājs ir apzinājis tos Elvi veikalus, kuros ir šī piegādātāja prece. «Tie ir tikai daži veikali. Šobrīd šīs preces ar steigu tiek izņemtas no tirdzniecības. Elvi mēģina sazināties ar pašu piegādātāju SIA Triom, lai noskaidrotu detalizētāku informāciju par notikušo,» sacīja viņa.

Maxima Latvija Procesu un kvalitātes vadības departamenta direktore Dace Grava sacīja, ka Maxima Latvija veikalos bija pieejami tikai divi produkti no šī piegādātāja - cepumi Saldie kauliņi un ātri pagatavojamā uzkoda Snack. «Saņemot informāciju no plašsaziņas līdzekļiem, uzreiz reaģējām, un šobrīd šie produkti tiek izņemti no veikalu plauktiem un tiks atdoti piegādātājam. Tāpat aicinām tos klientus, kas ir iegādājušies šos produktus, ar čeku doties atpakaļ uz veikalu, lai saņemtu par pirkumu iztērēto naudu. Veikalos tiks izvietota informācija par šo divu produktu atsaukumu,» teica Grava.

Viņa piebilda, ka Maxima Latvija pēc šī gadījuma nekavējoties pārtrauca šo produktu tirdzniecību, kā arī plāno pārtraukt sadarbību ar piegādātāju Trion.

«Esam pārsteigti, ka šādu informāciju uzzinām no žurnālistiem, nevis saņemam oficiālu informāciju no PVD, kas mums ļautu uz šādām situācijām reaģēt daudz ātrāk,» viņa pauda.

PVD SIA Triom noliktavā Jelgavā atklājis vērienīgu vecu pārtikas preču pārmarķēšanu, konstatējot gandrīz desmit tonnas dažādu saldumu - konfektes, šokolāde, cepumi, kam beidzies derīguma termiņš.

Kā informēja PVD pārstāve Ilze Meistere, pārbaudē iegūtā informācija liecina, ka SIA Triom preces piegādājis plašam tirgotāju lokam, tostarp lielākajiem Latvijas tirdzniecības tīkliem - lielveikaliem Maxima un Rimi, Mego, Elvi.