Tramps bloķē Broadcom mēģinājumu pārņemt Qualcomm

2018. gada 13. marts plkst. 10:29
Autors: LETA-AFP
Dalies ar šo rakstu

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien bloķēja Singapūrā bāzētās kompānijas «Broadcom» centienus pārņemt ASV mikroshēmu ražotāju «Qualcomm», norādot uz bažām par nacionālo drošību.

Tramps izdeva rīkojumu, kas aizliedz pārņemšanas darījumu, vēršot uzmanību uz ticamiem pierādījumiem, ka šāds darījums «draud pasliktināt Savienoto Valstu nacionālo drošību», vēstīts Baltā nama paziņojumā.

Rīkojums tika izdots, neskatoties uz «Broadcom» solījumiem, ka kompānija līdz aprīlī plānotajam «Qualcomm» akcionāru balsojumam par 117 miljardu dolāru vērto vienošanos pabeigs pārcelšanos uz ASV, liekot apšaubīt nacionālās drošības argumentu.

««Broadcom» priekšlikums iegādāties «Qualcomm» vienmēr tika balstīts «Broadcom» iepriekš izsludinātajā plānā pārcelt kompāniju,» paziņoja Singapūrā bāzētā kompānija.

«Qualcomm» iepriekš ir noraidījis vairākus «Broadcom» izteiktos pārņemšanas piedāvājumus un bija lūdzis ASV Komitejai par ārvalstu investīcijām (CFIUS) izskatīt jautājumu par nacionālo drošību.

CFIUS ir norādījusi, ka abu kompāniju apvienošana vājinātu «Qualcomm» vadošo lomu mikroshēmu ražošanā un nāktu par labu konkurentiem Ķīnā, tostarp telekomunikāciju firmai «Huawei».

Dalies ar šo rakstu